en cok okunan yazilarim analizi

Blog Analizi

Blogumda en çok okunan yazılarımı bir liste halinde, belirli aralıklar ile yayınlamaya karar verdim. Hem kendi açımdan yararlı olacak hem de okuyucular için. Bu liste, okuyucularımın hangi yazılarımı daha çok okuduğunu takip etmeme yardımcı olacak ayrıca.

Bu içerikler üzerinde durup benzer, yararlı içerikler üretmeme vesile olacak. Dolayısıyla okuyucu trafiği biraz da olsa artacaktır diye düşünüyorum. Hem bu liste sayesinde yazılarım da güncellenmiş olacak. Bakalım hangi yazılarım çok fazla görüntüleniyor? Siz de blogunuzda böyle bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

1. Güldür Güldür Bu Tarz Benim Skeci Metni

  Google‘da ”güldür güldür skeç metinleri” ya da ”güldür güldür bu tarz benim skeci” kelime öbekleri aratılarak, ilk sırada https://musaozsari.com/‘un çıktığını görürsünüz. Burada özgün içeriğin ne kadar önemli olduğu anlıyorum. Blog yazarlığı hakkında yazan blog yazarlarının bas-bas ”özgün içeriğe önem verin” diye bağırmalarının sebebini şimdi daha iyi kavradım. Güldür güldür‘ün skeçleri internet ortamında yazılı halde yoktu. Bir arkadaş rica etti. ‘‘Bu Tarz Benim Skeci” ni metne döktüm. 25 dakikalık bir video, bakarsanız çok da uzun değil. Ama videoyu metne çevirmek üç buçuk saatimi aldı. İyi ki de yapmışım.

2. Güldür Güldür Diyet Programı Skeci

En çok okunan ve tarayıcılar tarafından gönderilen ikinci yazım yine güldür güldür skeçlerinin metinlerinden. Eşofmanlı Şevket Hoca, bu skeçte diyet hakkında bilgiler veriyor. Ve tabi ki izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor. Hele Ayten hakkındaki düşünceleri ”Ayten dürümü gömüyor” diye google’da aratılmasına kadar varıyor. Keza, skeçteki seyircilerin de anormal soruları ve Şevket Hocamızın fevri cevapları da kahkahalar ile gülmemize sebep oluyor.

3. Bu Tarz Benim Özlem Özden Kurgusu

  ”Bu tarz benim” programının ilk sezonun yarışmacılarından olan Özlem Özden, programda yaptığı sıra dışı hareketler ile kendine epey taraftar kazandırmıştı. Yaptığı hareketler bazılarını da çileden çıkarmıştı tabi ki. İzleyen de bilir izlemeyen de. Bir süre gündemde kaldı. Hatta ilginçtir hala insanlar Özlem Özden ile ilgili arama yapıyor ve benim de daha önce yazdığım yazılardan dolayı bloguma ziyaret sağlanıyor. Ekşi sözlük yazarlarından birisi, Özlem Özden hakkında bir kurgu yazmıştı. Ben de bununla ilgili yazmıştım. Hala bu içerikten azımsanmayacak kadar ziyaretçi geliyor. ”Özlem Özden şizofren mi?” diye arattığınızda 2. veya 3. sırada yazdığım yazı çıkıyor.

4. GSS Borcu Nereden Ödenir?

Bir sene önce kadar yazdığım bu yazı da çok görüntülenenler arasında. Biliyorsunuz 2012 yılında yeni yasa ile GSS yani genel sağlık sigortası kapsamına girdi herkes. Bununla birlikte gelir testi yaptırıp, payımıza düşen sigorta bedeli ne ise onu her ay ödeyip sigortalı olabiliyoruz. Güzel bir uygulama gibi gözüktü başta ama, bu uygulamayı duyanlar da vardı duymayanlar da. Bununla birlikte birtakım sorunlar ortaya çıktı. Bu sistem gelir testi yaptırmasanız da otomatik olarak sizi borçlu gösterebiliyor. Ben de yaşadım bu sorunu ve bir çok insan da yaşamış. Ama bu problemi SGK‘ya giderek halledebilirsiniz. Hala bu konuda bilginiz yoksa yazımı okuyun bilgilenin.

5. Ücretsiz WordPress Blogu İçin Html Kodları

Biliyorsunuz ki, ücretsiz WordPress bloglarına eklenti kuramıyorsunuz. Blogger gibi  değil. Blogger ücretsiz de olsa istediğiniz gibi eklenti kurabiliyorsunuz. Ben WordPress’i blogger’dan daha çok seviyorum. Daha sistemli, hele arayüzü çok daha kolay ve kullanışlı. Lakin eklenti eklemek mümkün olmadığı için blogumu Blogger’a geçirmeyi bile düşünüyorum aslında. Blogger ile de bir süredir uğraşıyorum, öğrenmeye çalışıyorum. Belki ilerde Blogger’a geçebilirim belli olmaz. Neyse, bu yazımda ücretsiz WordPress için kullanabileceğiniz üç-dört eklentiyi paylaştım sizle.

6. Karga ile Kartalın Buruk Hikayesi

Karga ve kartal ile ilgili hikaye aramalarında çok önce yazmış olduğum bu hikaye Google‘da ilk sıraları alıyor. Karga ve kartalın su sızmaz dostlukları bir sebepten dolayı bozulur. Hikaye seviyorsanız bu kısa hikayemi okuyabilirsiniz.

7. Yedi Güzel Adam Replikleri

  ”Yedi Güzel Adam”ı izliyor musunuz bilmiyorum ama ben izliyorum vakit buldukça. Şiiri ve şairleri seven insanların izlemesi gereken bir dizi diye düşünüyorum. Diziyi beğenmeyenler vardır tabi ki de, konusu itibariyle siyasi olaylar da anlatılmakta. Bu yüzden bazı kesimlerin ilgisini çekmeyecektir. Ben de siyasi düşünceleri bir kenara bırakıp, şiir ve şairlerle ilgili alabildiğimi almak için izliyorum. Açıkçası siyasi yanı beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. İzlerken beğendiğim cümleleri not defterime yazıyorum ve blogumdan toplu halde paylaşıyorum.

8. Blogunuz için Hazır Html Kodları ve Hareketli Resim Siteleri

Blogunuzda kullanabileceğiniz hazır html kodlarını veya hareketli resim bulabileceğiniz bir kaç siteyi tanıttım kısaca. İnternette biraz araştırsanız en çok kullanılanların bu siteler olduğunu anlarsınız. Html kodlarının tümüne yakını tabi ki blogger ve ücretli wordrpess için geçerli. Ücretsiz wordpress için kısıtlı html kodu var. Ama blogunuza hareketli resim koymak isterseniz yazımda paylaştığım siteleri kullanabilirsiniz.

9. Bazen Sevginiz Sonsuzdur, Bazen ise ‘Son’suzdur

Hepimiz severiz, aşık oluruz. Bazılarımız, hayatının aşkını bulur ve mutlu bir hayat sürer. Lakin bazılarımız hep bocalar. Bazen çok sever, ama sevgisinin bir son’u yoktur. Bunu bilmesine rağmen, sevmekten vazgeçer mi? Geçmez tabi ki de. İnadına sever. Peki siz hiç son’u olmayan bir aşka tutuldunuz mu? Tutulanlar içindir yazım.

10. Blog Nedir?

Blog nedir çoğumuz biliyor. Bilmese de az çok fikri var. Blog hayatına her geçen gün katılım hızla artıyor. İşte bu yeni blog yazarları için benim de biraz araştırıp ”Blog Nedir? sorusuna cevap aradım.

Ara sıra böyle bir liste oluşturacağım. Bakalım nasıl bir değişme olacak. Bu uygulamanın yararını göreceğime eminim. Ve tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.