ozlem-ozden-kurgu

Özlem Özden Kurgusu – Ekşi Sözlük

Dün Facebook’ta bu tarz benimle ilgili bir yazı gördüm, dikkatimi çekti. Yazıyı Ekşi Sözlük yazarı ”Sir Gawain” yazmış. Kendi kafasında, Bu Tarz Benim Yarışmacısı Özlem Özden hakkında bir kurgu oluşturmuş. ‘’Aslında Bu Tarz Benim diye bir yarışma yoksa ve her şey Özlem’in kafasında kurduğu bir hayalse?’’ Aşağıya yazının özetini yazıyorum.

‘’Program aslında hiçbir zaman var olmadı. Şizofreni hastası olan ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları bölümünde tedavi gören Özlem Özden’in hayallerin ibaret bir program… Tüm yarışmacılar, Özlem’in içindeki farklı kişilikleri temsil etmekte. Kanıt olarak:

Yarışmacılar onun farklı versiyonları olduğu için, kimi yarışmacılar saldırgan, kimisi naif, kimisi de özgür ruhludur. Mesela Ayşegül onun lisedeki öfkeli hali. İkizler, Avrupa görmüş modern hali. Ezgi ise çoluklu çocuklu mutlu ev hanımı hali… Her defasında deliliği baskın geldiği için kendi kişiliklerini teker teker eliyor. Cumartesi akşamları onun en mutlu coşkulu haliyle önümüze çıkıyor. Çünkü sadece o gün koğuştakiler tv izleyebiliyor.

Kafa karışıklığının en belirgin özelliği, programda bir damar şarkı çalınması, bir pop, bir yabancı şarkı çalınması… Ayrıca son zamanlarda erkek arkadaş bulduğunu iddia ederek, nişan, kına ve nikah skeçlerini canlandırdı.

Ayrıca yarışmacılar dışında da yarattığı kişiler var. Mesela, Öykü Serter karakteri. Özlem’in en şık, en eğitimli, en baskın kişiliği… Nurella, onun yakın zamanda kaybettiği teyzesi… Ivana Sert, en çok beğendiği top model… Uğurkan Erez ise ona her gün deliliğini anlatan doktoru…’’

Ekşi Sözlük yazarı, böyle bir kurgu hazırlamış bize. Ellerine sağlık diyorum.

Reklam