2018 – Fantastik ve Bilim Kurgu Filmleri

En iyi 2018 filmleri listesi oluşturmaya devam ediyorum. Daha önce 2018 korku filmleri listemiz sizlerle paylaşmıştım. Şimdi de tür olarak en çok sevdiğim fantastik ve bilim kurgu filmleri önerisi ile karşınızdayım. Yeni sezonda vizyona girecek/giren bilim kurgu ve fantastik türlerinde  film izlemeyi sevenler için oluşturduğum bu tavsiye film notlarımı umarım beğenirsiniz.

Avengers: Infinity War (Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı)

avengers infinity war filmi

2018’in açık ara farkla tüm filmleri sollayacak olan  Avengers: Infinity War filmi, serinin 3. Filmi. Kahramanların ilk filmlerde düşmanlarını yenerken zorlanmışlardı. Bu kez en büyük düşman  Thanos ile karşılaşacaklar. İşleri baya zor. O yüzden düşmanlarını alt etmek sadece Avengers ekibi yetmeyecek. Onlarca Marvel Süper Kahramanı da filmde yer alacak. Hangi kahramanların yer aldığını öğrenmek ve film hakkında detaylı bilgi almak için Avengers Infinity War adlı yazımı okuyun.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2018

Black Panter (Kara Panter)

black panter filmi

Black Panter karakteri ilk olarak Captain America Civil War’da karşımıza çıkmıştı. Karakterimiz, Wakanda’nın kralı olan babasının ölümünün ardından hakkı olan tahta çıkmak için ülkesine geri döner. Ülkenin karışıklığından faydalanan eski düşman T’Challa (Black Panter)’ya karşı ayaklanır. T’Challa hem tahta geçmek hem de halkını korumak için müttefiklerini toplamaya başlar.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018

Venom

venom filmi

Marvel Sinematik Evreni’nin en kötü karakterlerinden olan Venom’u Tom Hardy canlandıracak.

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik

Vizyon Tarihi: 5 Ekim 2018

X-Men: Dark Phoenix

dark phoenix filmi

X-Men’in karakterlerinden olan Jean Grey, içindeki inanılmaz gücü ortaya çıkardıktan sonra Dark Phoenix’e dönüşür. Dönüşmesinin ardından tüm insanlığa zarar verecek hale gelir ve bir karar vermesi gerekir. Kendisi mi tüm insanlık mı? Jean Grey karakterini Sophie Turner canlandırıyor.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

Vizyon Tarihi: 2 Kasım 2018

Labirent: Son İsyan

labiren son isyan filmi

Serinin son filminde Thomas ve arkadaşları içlerinden bir arkadaşının ihanetine uğramışlar ve Mihno adındaki arkadaşları organizasyon tarafından yakalanmıştı. Arkadaşlarını kurtarmak için yola çıkarlar. İlk 2 filmi izleyen birisi olarak 3. Filmin de güzel olacağını düşünüyorum.

Tür: Bilim Kurgu Macera

Vizyon Tarihi: 26 Ocan 2018 (vizyonda)

Ant-Man and the Wasp Karınca Adam ve Eşek Arısı

karinca adam ve esek arisi filmi

İlk filmi ile hem aksiyon hem de komedi dolu anlar yaşatan Karınca Adam filminin 2.si. Süper kahramanımız Scott yeni bir görev için kostümün giyecek ve çözülmesi gereken geçmiş sırları çözecek. BU sefer yardımına the Wasp koşacak.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Vizyon Tarihi: 6 Temmuz 2018

Ready Player One (Başlat)

ready player one filmi

Bilgisayar oyunlarının hastası olanlar için birebir film diyebiliriz. Wade Watts adındaki karakterimiz The Oasis adlı bir oyunu oynamaktadır. Ailesini küçük yaşta kaybettiği için zamanının çoğunu kafasını dağıtmak maksadıyla oyun oynayarak geçirir. Oyunun kurucusu, oyunun içerisine bir anahtar saklamış ve bu anahtarı bulana –ölümünden sonra- tüm servetini bağışlayacaktır. İlk başlarda kahramanımız için heyecanlı bir maceraya gibi gözüken oyun, araya kötü niyetli şirket hissedarlarının girmesiyle bir kabuse dönüşür. Zira, anahtarı bulmaya yaklaşanları saf dışı etmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Vizyon Tarihi: 30 Mart 2018

Aquaman

aquaman filmi

DC Comics’in karakteri olan Justice League filminde karşımıza çıkmıştı. Arthur Curry (aquaman) adlı karakterimiz Atlantis sualtı krallığının varisi olduğunu öğrenince halkını yönetmek ve dünya gözünde kahraman olmak için harekete geçer.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2018

Bumblebee

bumblebee filmi

Transformers’ın spin-of projesi olan Bumblebee serinin en sevimli karakterlerinden… Bumblebee, 1987 yılında devamlı kaçarak saklanmak zorundadır. Bir gün Charlie adındaki genç bir kız Bumblebee’yi görür ve onu tamir etmek ister. Tamir ettikten sonra fark eder ki bu bildiği arabalardan değil. Ve maceramız başlar.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2018

Yeni Sezonda Vizyona Girecek Diğer Fantastik ve Bilim Kurgu Filmleri

Tomb Raidera

Solo: A Star Wars Story

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’in Suçlari

Hellboy

Winchester

A Wrinkle in Time

Annihilation

Jurassic World: Yikilmis Krallik

Pacific Rim Uprising

The Meg

Rampage

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Scorched Earth

Ölümcül Makineler

Alpha

The Nutcracker and the Four Realms

The Lucky Man

2.0

The Purge: The Island

Captive State

The Little Mermaid

Viy 2

The King’s Daughter

2018 yılında sinemalar gösterime girecek olan fantastik ve bilim kurgu filmleri ile ilgili listemi sizlerle paylaştım. Yukarıda bilgilerini girmediğim filmler hakkında araştırmalarımı sürdürüp onları tamamlayacağım. Listemi de sürekli güncellemeye çalışacağım. Umarım bu türlerde film izlemeyi sevenler için güzel bir sezon geçer.