2018 Korku Filmleri

Korku filmleri izlemeyi seviyor musunuz bilmiyorum ama ben çok seviyorum. Küçüklüğümde de korku/gerilim filmlerini severdim, şimdi de severek izliyorum. Düşününce aslında korku filmi izlemek insana saçma gelir değil mi? İnsan normal şartlarda korkmak istemez ve korkutulmaktan nefret eder. Ama iş filmlere gelince korkmaktan veya gerilmekten haz alıyoruz. İster film olsun isterse kitap, her nedense bir zevk haline gelmiş durumda. Sebebi nedir bilinmez ama-belki bilimsel nedenleri vardır, araştırıp bulursam yazarım- korkmaktan hoşlanıyorsanız en iyisi korku filmleridir, değil mi?

2018 filmleri adlı yazımda bu sene vizyona girecek filmlere genel hatlarıyla değindim. Zaman zaman farklı türlerdeki en iyi film tahminlerini listelemek istiyorum. İlk listem: en iyi 2018 korku filmleri olacak.

2018’de Vizyona Girecek Korku ve Gerilim Filmleri

Ruhlar Bölgesi 4 (Insidious: The Last Key) –

korku-filmi-ruhlar-bolgesi-4

Ruhlar Bölgesi serisinin ilk 3 filmini izlemiştim ve beğenmiştim. 2018’de çıkacak olan 4. film de büyük ihtimal aynı kalitede olacaktır diye düşünüyorum.

Konu: Psikiyatr Elise Rainier’in korkunç ve açıklanamaz olayları çözeceği yer bu kez kendi çocukluğunun geçtiği evdir. Bakalım bu sefer araştırmasında bir değişiklik olacak mı

Vizyon tarihi: 12 ocak 2018

Winchester

korku-filmi-winchester

Winchester Tüfekleri’nin varisi olan Sarah Winchester, San Francisco’dan 50 mil dışarıda kalan izole edilmiş bir bölgede malikanesini inşa etmeye başlar. On yıllar sonra devasa bir malikane inşa edilmiştir. Karmaşık odalar, çıkmaz koridorlar ve labirentler ve boş duvarlara açılan kapılar ile malikaneyi görenler hayrete düşer. Tamamen bir kadının manyaklığı olarak algılarlar. Ama aslında malikane bilinçli bir şekilde bu tarzda inşa edilmiştir. Winchester ailesi ile hesabı olan Sarah, evde bulunan binlerce intikamcı hayaletin kafasını karıştırmak için bu dizaynı yapmıştır.

Vizyon tarihi: 2 Şubat 2018

The Strangers: Prey at Night

korku filmi The Strangers Prey at Night

Bir aile ve bir grup akraba bir süre konaklayacakları mobil ev alanına gelirler. Bu alan ıssız bir yer olduğundan hem şaşırırlar hem de korkarlar. İleri vakitlerde korktukları başına gelecektir: bir süredir onları izleyen 3 maskeli manyak başlarına dert olacaktır. Aileyi rahatsız etmek için her türlü pisliği yapmaya hazırdırlar.

Vizyon tarihi: 23 mart 2018

A Quiet Place

korku filmi A Quiet Place

Sadece işaret diliyle anlaşan 2 çocuklu bir aile, herkesten uzak sakin bir kırsalda yaşamaktadır. Sadece konuşmaktan değil her türlü sesten de uzak kalmaya çalışan ailenin mutlu mesut yaşantısı, en sonunda çocukların oyun oynarken lambayı devirmeleriyle sona erer. Sessizliğin bozulmasıyla ailenin peşine düşen varlık, çıkan sesin bedelini ağır ödetecektir.

Vizyon tarihi: 6 Nisan 2018

Slender Man

korku filmi Slender Man

İnsanları (özellikle çocukları) takip eden ve en gafil anlarında onları yakalayıp kaçıran doğaüstü karakter Slender Man’ın filmi. Doğaüstü karakter dedik çünkü kahramanımızın çok farklı özellikleri var: kolunu ve boyunu istediği boyuta getirebilir, yüzünün olmaması ve ince olmasından dolayı rahatlıkla kamufle olabilir, her zaman takım elbise ile dolaşır, kurbanlarına uykusuzluk, öksürük ve paranoya gibi hastalıkları bırakır, kurbanlarını öldürmeden önce 8 tane not bırakır, kurbanına durumu hissettirmeden onu öldüreceği ormanlığa götürür, kurbanlarını genellikle çocuklardan seçer ve sesini ve videosunu çekmek isteyen makineleri bozabilir.

Vizyon tarihi: 18 Mayıs2018

Truth or Dare

korku filmi Truth or Dare

Film, çoğumuzun aşina olduğu ”Doğruluk mu, cesaret mi?” adlı oyunu konu alıyor. Bir grup arkadaş, oyunu oynamaya başlıyor, fakat başlarına gelecekleri tehlikelerden habersizler. Oyunu çok da ciddiye almayan grup, gerçekleşen tuhaf olaylara da pek dikkat etmezler. Ama sonlara doğru verilen görevleri yerine getirmeyenler, bedelini hayatlarıyla ödeyince en sonunda ölümcül bir oyunun içinde olduklarının farkına varırlar.

Vizyon tarihi: ?, 2018

The Open House

korku filmi The Open House

Logan ve annesi birbirlerinden güç alarak hayata tutunmaya çalışırlar. Eski hayatlarını unutup yeni bir hayata başlamak için yeni bir eve taşınırlar. Hayatları düzene girmesi gereken davetsiz misafirler yüzünden canları daha çok sıkılır. Yeni evlerin gizemli ve tehlikeli güçlerle kuşatılmıştır.

Vizyon tarihi: ?, 2018

2018’in en iyi korku filmleri tahmini listemi tamamladım. İlerleyen dönemlerde vizyona girecek korku ve gerilim filmleri ile ilgili listemi güncel tutmaya çalışacağım. 2017 filmleri adlı yazımı okuyarak geçen senenin filmleri hakkında bilgi alabilir ve film izleme listenize katacak yeni filmler bulabilirsiniz.

Reklam