Aksesuar kullanımı son zamanlarda giderek artıyor. Günlük kullanım, spor, iş hayatı ve özel günler için çeşitli aksesuarlar üretiliyor. Önceleri aksesuar kullanımına sadece kadınlar önem verdiği için onlara özel çeşitli aksesuarlar varken artık erkekler de aksesuar kullanımına özen gösterdiği için onlara özel birtakım ürünler çıkarılmaya başlandı. Moda kavramı içerisinde artık erkekler de yer aldığı için kol düğmesi, gözlük, bileklik, yüzük, şapka gibi eşyalar kıyafetlerimizin yanında kullanılır hale geldi. Her ne kadar çeşitli ürünler üretilse de erkek için en iyi aksesuar hala kol saati.

Kol Saati Kullanma Maceram

Çocukluğuma geri döndüğümde ilk kol saatimi hatırlıyorum. Bir bayram hediyesi olarak babam almıştı. O zamanlar hesap makinesi gibi farklı farklı tuşları olan saatler meşhurdu. Benimki de onlardandı. Bayramın ilk günü hevesle kol saatimi taktım ve kazağımı üzerime giydim. Ve ne olsun, saatim bozuldu. Ne kadar uğraştıysak sorunu bulamadık ve yenisiyle değiştirdik. Bu kez analog saat almıştık. İçi fosforlu olanlardan… O saati de sevmiştim. Her gece fosforuna bakarak uyurdum. Daha bir hafta geçmeden o saatim de yalan oldu. Yaramaz bir arkadaşın attığı taş saatcazıma isabet etmiş ve onu kırmıştı. Daha sonrasında birkaç saat daha aldım ve hepsinin başına akıl almaz olaylar geldi.

Yaşadığım onca saat faciasından sonra saat takmayı bıraktım. Hatırladığım kadarıyla en son ilköğretim 8. Sınıfta kol saati takmıştım ve o zamandan bu zamana (yaklaşık 15 yıldır) kol saati kullanmıyorum. Çok gerektiğinde –sınav zamanları vs.- takıp sonrasında hemen çıkartıyordum. Lise yıllarında telefon kullanımı giderek arttığı için saate bakma ihtiyacını telefonlardan karşılamaya başladık. Zaten cep telefonlarının iyice hayatımıza girmesi ve vazgeçilemez bir parçamız olmasından bu yana zamanı öğrenmek için hemen hemen hepimiz saat yerine telefonlarımızı kullanır olduk.

aksesuar olarak kol saati kullanimi

Aksesuar Olarak Kol Saati Kullanmak

Zamanı öğrenmek için telefonlarımızı kullanmaya başladıktan sonra kol saati kullanımı düştü mü? Tabi ki de hayır. Tam zıt yönde kol saati üretimi arttı hatta çeşitli saatler üretildi. Bunun nedeni de saatin bir aksesuar olarak tekrardan hayatımızdaki önemini kazanması. En baştaki paragrafta da belirttiğim gibi özellikle erkeklerin kullandığı bir aksesuar oldu çıktı.

Geçenlerde arkadaşta gördüğüm bir saat çok hoşuma gitti. O kadar hoşuma gitti ki uzun yıllar sonra tekrar kol saati kullansam mı acaba, diye içimden geçirdim. Biraz internette dolaştım ve aşağıda fotoğraflarını paylaştığım Slazenger marka saati beğendim. Biraz daha internette gezindikten sonra artık o saati alacağıma karar kıldım. Zaten saat de %50 indirimdeydi; gözümü daha cazip gözüktü 🙂

Satın Aldığım Slazenger Marka Kol Saati 

 

Saatin Özellikleri:

Paslanmaz, füme renkte çelik kasa

Lacivert kadran ve deri kordon

46 mm çaplı

Mineral camlı

11m-50m arası su geçirmezlik

Saatin iç dizaynı ve lacivertin ve grin tonun birlikte uyumu çok hoşuma gitti. Lacivert rengini çok seven birisi olarak zaten bu rengi seçmem kaçınılmazdı. Ayrıca çok fazla saat takan birisi olmadığım için hem klasik hem de spor tarzda bir saat seçmem gerekiyordu.

Kol saatimi Gündüz Saat online satış sitesi üzerinden sipariş verdim. Cuma günü akşam üzeri verdiğim siparişim Pazartesi akşam üzeri geldi. Yukarıdaki fotoğraflardan da anlayacağınız üzeri saat orijinal kutusu içerisinde korunaklı bir şekilde geldi. Bununla birlikte hediyelik olarak sunulabilmesi için hediyelik çanta da yanında geldi -kartvizitlik de cabası 🙂

Siparişimin gelme şeklinden gayet memnun kaldım. Kol saatinden memnun kalmadığım takdirde 14 gün içerisinde değiştirme ya da iade etme şansım da var. Ayrıca kargo ücretsiz ve kapıda ödeme güvencesi var. O yüzden içim rahat bir şekilde alışverişimi tamamladım. Siz de  saat alışverişlerinizde www.gunduzsaat.com.tr ‘u gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.