jurassic world film elestirisi

Jurassic World Vizyon Tarihi

jurassic-world-2015-vizyona-giriyorYıl: 2015 – ABD
Tür: Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Gerilim ,  Macera
Yönetmen: Colin Trevorrow
Oyuncular: Katie McGrath, Bryce Dallas Howard, Omar Sy, Judy Greer, Irfan Khan
Senaryo: Michael Crichton ,  Rick Jaffa ,  Amanda Silver
Imdb Puanı:  /10
Sinemalar.com Puanı:  /10

  Dinozorlara, dolayısıyla dinozor filmlerine karşı büyük bir ilgim. Çocukluğumdan beri hep dinozorları ilgi çekici bulmuşumdur. Ölmeden önce bir dinozor görmek isterdim:) Dinozorlar hakkında kitaplardan, belgesellerden bilgi edinebiliyoruz, ama sanırım en ilgi çekicisi filmler.

  Çoğumuz Jurassic Park‘ı izlemişizdir. Bizi dinozorlarla tanıştıran belki de sevdiren-ayrıca korkutan- filmdir Jurassic Park. 1993 yılında  Steven Spielberg‘in yönetmenliğinde çekilen film, vizyona girdiği andan kısa bir süre sonra izlenme rekorları kırdı. Gerçekten de ilk filmi harikuladeydi. Heyecan ve korkunun doruklarını bize yaşattı. Çok uzun zaman önce izlemiştim, geçenlerde tekrar izledim. Hala gözümde müthiş bir film. O filmin ardından 2 film daha çekildi, ama hayal kırıklığıydı ikisi de. Daha iyisini yaparlar umarım derken, Jurassic World‘un Haziran ayında sinemalara geleceğini duydum çok sevindim. Fragmanını izlediğimde bu 4.filmin ilki kadar başarılı olacağının kanaatindeyim.

jurassic-world-yorum
jurassicpark.wikia.com

  Filmin konusuna gelecek olursak; ilk filme John Hammond (profesör), Jurassic Park denemesinde başarısız olmuştu. Bu başarısızlığın ardından tam 22 yıl sonra Nublar Adası‘nda tam kapasiteyle çalışan, bir dinozor tema parkı kuruldu. Adı da Jurassic World… Parkın kurulmasından sonra ziyaretçi sayısı azalmaya başlar, bu yüzden yenilikler yapılmak zorundadır. Bu yeniliklerin başında yeni bir tür dinozor üretmek olur. Bu konuda başarılı olurlar, fakat yeni tür tahmin edilemez davranışlarda bulunur ve başlarına büyük belalar açmaya başlar.

  Görsellik açısından filmin tatmin edici olacağını düşünüyorum, ama yine de izledikten sonra film hakkında kesin eleştirilerimi yazacağım. Böyle bir filmin sinemada izlenmesi gerek. Vaktim olursa kesinlikle Jurassic World‘u kaçırmam. Siz de filmi izledikten sonra muhakkak buraya yorum yapın. İyi seyirler şimdiden.

Bir önceki film yorumumu okumak için tıklayın: Mandıra Filozofu 2