grup-vitamin-2015

Grup Vitamin 2015

  90’lı yılların efsanevi müzik gruplarından olan Grup Vitamin, geçtiğimiz hafta 2015′ e hızla ve başarıyla geri döndü. Yeni albümlerinin adı ”Endoplazmik Redikulum”, esprili anlayışlarına uygun bir albüm adı. Youtube’a video kliplerinin eklenmesinin ardından daha bir hafta geçmedi, 800.000 izlenme kaydedildi. Eski şarkılarından ”İsmail” şarkısının yeni video klibi büyük ilgi gördü. Biraz da Grup Vitamin‘in geçmişine bakalım.

  90’lı yılların başında kurulan grup, dönemin çeşitli yerli-yabancı şarkıları kullanarak hiciv yaptıkları şarkıları 90’lara damga vurdu. İlk kadrosunda,  Gökhan Semiz, Ufuk Yıldırım ve Ercan Saatçi bulunuyordu, İzel, Sertaç Demirtaş, Emrah Anul, Selçuk Aksoy ve Murat Uzunal de guruba katıldı. İlk albümleri ”Bol Vitamin” adıyla çıktı. Bu albümle kazandıları ün ile birlikte ”Grup Vitamin” albümüne imza attılar. Çeşitli sebeplerden dolayı grup üyelerinin bir bir ayrılması sonucu grup üş kişiyle yoluna devam etti. Grubun beyni sayılan Gökhan Semiz’in 1988’de trafik kazası sonucu vefatından sonra büyük bir sessizliğe büründü.

  Grubun sessizliğe gömülmesi tabi ki şarkılarının unutulmasına neden olmadı. Grubu tanıyanlar ve taraftarları onları unutmadı. Ve 7 yıl aradan sonra tekrar sevenleri ile buluştular. İyi mi yaptılar? Evet iyi yaptılar. Zaten sosyal medyadan veya bloglardan gelen olumlu eleştiriler bunu kanıtlıyor.

  İsmail şarkısının ”İsmail 2” olarak tekrardan revize edilmesi tatmin edici sonuçlar getirdi-Gruba Tolga Sunter katıldı. İsmail 2 Klibinde, Survivor, Gülşen, Street Fighter, Volkan Konak, yemekteyiz, Var mısın Yok musun?, İncir Reçeli, Game of Thrones, Sıla, Ata Demirer.. gibi konulara sanatçılara göndermelerde bulundular.

  Grup Vitamin, bu stresli dönemde esprili şarkıları ile yine yeniden yüzümüzü güldürecekler. Ellerine ağızlarına sağlık diyorum.