mandira-filozofu-2-replikleri

Mandıra Filozofu Filmi – İstanbul Konusu

mandira-filozofu-istanbul-replikleriYıl: 13 Mart 2015
Tür: Komedi
Yönetmen: Müfit Can Saçıntı
Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Kemal Kuruçay, Birol Güven, Mahir İpek, Alper Düzen
Senaryo: Birol Güven, Müfit Can Saçıntı
Imdb Puanı: 5.7
Sinemalar.com Puanı: 4.1

  Mandıra Filozofu‘nun ilk filmi Nisan 2014’de vizyona girdi. İstanbul‘da büyük bir şirket sahibi olan Cavit’in deniz kenarındaki bir arsayı satın almaya çalışması ve Mustafa Ali‘nin bu satışa karşı olması-daha bir çok şeye de karşı- konusunu ele alıyordu. Film, verdiği mesajlar olsun Mustafa Ali’nin karakteri ve karakterini başarısıyla oynaması olsun, çoğu kişinin beğenisini aldı. Hem eğlenceli hem de düşündürücü dediğimiz filmlerden. Çoğu yerli komedi filminden başarılı ve daha çok izlenilesi.

  Vizyondaki ikinci filmde bu kez Mustafa Ali ve bir grup yakını, İstanbul’a gelir. İstanbul’daki macera yine karşı gelinmesi gereken şeyler üzerinedir-zira İstanbul’da karşı gelinmesi gereken çok şey vardır. Mustafa Ali, yine hayatı sorgular ve insanların da sorgulamasına sebep olur.

  İlk filmin repliklerini daha önceki yazımda paylaştım. Mandıra Filozofu İstanbul filmi de internete düşer düşmez izleyip, replikleri paylaşırım. Şimdilik bir kaç replik ile idare edeceğiz. Bir önceki film yorumum için tıklayın.

Mandıra Filozofu Replikleri

”Ben zengin olma hırsına karşıyım. En zengin insan en yalnız insandır. 

”Ben gençlerin doğru yola getirilmesine karşıyım. Gençler zaten her şeyin en iyisini bilir.”

”Ben özel güvenlikli sitelere karşıyım. Hiç bir güvenlikli site, bir mahalle kadar güvenlikli değildir.”

”Ben kişisel gelişime karşıyım. Kişisel gelişmek çok bencilce. Neden kişisel gelişiyoruz. Hep beraber gelişelim. Tüm toplum olarak gelişelim.”

”Ben özel sağlık sigortası soran hastanelere karşıyım. Ben insanların sigorta durumlarına göre tedavi edilmesine karşıyım.”

”Ben hedefe karşıyım. Hedef insanı köreltir. Sistemin kölesi yapar.”

”Ben iş başvurusunda bulunan kişilerde tecrübe aranmasına karşıyım. Tecrübesiz biri işe alınmazsa tecrübesizler nasıl tecrübeli olacak?”

Film bilgileri ve görsel sinemalar.com’dan alınmıştır.