Kardeş Payı Finali ve ReplikleriKardeş Payı Final 

Daha önceki yazımda ”Kardeş Payı”nın bazı sebeplerden dolayı final yapacağımı yazmıştım. Dizinin bir çok hayranı gibi benim de dizinin final yapmasına üzüldüğümü belirtmiştim. Kaçınılmaz sona 35.bölüm ile geldik. Dizi final bölümüne 7 yıl sonra yani 2022’deki halleri ile karşımıza çıktı. Gelecekte bazı şeylerin olumsuz bir şekilde değiştiğini, fakat Metin ve Ali’nin Geleceğe barış ve mutluluk getirecek icatının-borla çalışan araba– tamamlandığını görüyoruz.

  Dizi gelecekten birden Büyük Hilmi’nin geçmişine-çocukluk yıllarına-dönüyor. Hilmi evlatlık olduğunu öğreniyor, bu üzüntüsünü babasına belirtiyor,fakat babası ve bu durumu yalanlıyor. Küçük Hilmi sürekli babasından ”Küçük insanlarız biz, bizim durumumuz belli, mümkün değil’‘ sözü ile büyüyor. Aynı şekilde babası hastalanıyor ve bu sözü tekrar ediyor bir süre sonra da ölüyor. Ardından annesi ölüyor, ona Şerif Amca bakmaya başlıyor. Babasının küçük insanları sözü onu öyle bir tetikliyor ki, artık Hilmi gelecekteki ”Büyük Hilmi” oluyor. Ama yine de babasının ve annesinin kalp atışlarını duymama sıkıntısını aşamıyor.

  Sonra dizi Kanlıca‘nın bölge insanları tarafından ne kadar değerli olduğunda bahsediyor. Ara ara geçmişe, Tahsin’in borla çalışan arabayı icat ettiği döneme başarısızlığına dönüyor, yetim olmanın zorluklarından ve mahalle halkının yetim olanlara yardımcı olmasından bahsediyor. Bir ara Metin ve Ali-Ali’nin boşanmasından sonra-birbirlerine giriyorlar ve kavga ediyorlar. Bir süre konuşmuyorlar. Duygusal sahneler insanı gerçekte hüzünlendiriyor. Ama sonradan kardeşlik galip geliyor ve barışıyorlar.

  Daha sonra geleceğe yani 2022‘ye dönüyor. Gelecekte Metin ve Ali icatlarını başarıyla gerçekleştirmişler ve bu başarılarını halk ile canlı yayında paylaşacaklar. Canlı yayına tüm mahalleli katılıyor, konuşmacı olarak da Metin, Ali, Sezai, Büyük Hilmi. Sonunda Ali çok güzel bir konuşma yapıyor. Barış ve huzur dolu gelecekten bahsediyor. Dizinin bitmesine olan kırgınlıklarına da yine esprili sözlerle belirtiyor.

  Kardeş Payı her ne sebeple biterse bitsin, bitmemesini isteyenlerdenim. Ancak bazen elimizden gelmeyen şeyler vardır. Dizi kısa bir finalle bitmesine rağmen 35 bölüm ile bizi stresten uzak tuttular, kahkahalara boğdular. Neşemiz oldular. Ben yine inanıyorum daha güzel bir projeyle karşımıza gelecekler, gelsinler de. Son bölümde çok etkileyici, çok anlamlı sözler geçti. Bu sözleri sizin için derledim. Aşağıya yazıyorum. Dizi hakkında sizin de görüşleriniz merak ediyorum. Yorum yaparsanız sevinirim. ”Barış ve huzur dolu günlere!!!”

Kardeş Payı 35.Bölüm Replikleri, Sözleri

Gerçek çaresizlik ile nasıl baş edilebilir ki?

Ümit bir kahvaltı, fakat fena bir akşam yemeğidir.

Küçük insanlarız biz. Bizim durumumuz belli, mümkün değil.

Ümit fakirin ekmeği, çaresizlik küçük insanların kaderidir.

Kimsesizler kimim demez, kim der.

Özgüven başarının ilhamıdır derler.

Nasıl başardığını anlatmak, nasıl başaramadığını anlatmaktan daha kolay ve keyiflidir.

Baba erik yer, oğlunun dişi kamaşırmış.

En masumlar en canı yananlar oluyor bu hayatta.

Dünyada en korkunç hısımlar, hep kardeşler arasından çıkmıştır.

Hayatta kurulmaması gereken cümleler vardır.

Başkalarına gösterdiğimiz hoşgörüyü neden en yakınımızdakilerden esirgiyoruz.

Sevdiğimiz birinin hatasını bağışlamak neden bir yabancıyı affetmekten zordur?

Kardeşlik hiç bir zaman bitmez.

Belki de hayatta en zor şey, insanın kendisini affetmesidir.

Kader bizi kardeş yapar, kardeşimiz ile arkadaş olmaksa bizim seçimimizdir.

Ayrılık öfkeyi ve kini azalttıktan sonra insan yalnız kaldığını fark eder. Yalnızlığın en acı veren hali de budur.

Sabah 5’te biter her şey, sabah 5’te tekrar başlar.

Seçimlerimiz ve eylemlerimiz hikayemize şekil verir.

Her son yeni bir başlangıcın kapısını açar ve herkes mutlu sonları sever.

Kardeş Payı bitmiştir.

Aşağıdaki video da size fotoğraflarla birlikte replikleri düzenledim. İzlerseniz sevinirim.

Reklam