kardes-payi-final-yapiyor

Kardeş Payı Final Yapacak

Her nedense sevilen diziler, herhangi bir sebep sonucu erken final yapıyor. Sebep olarak reytingler gösterilse de ben açıkçası buna inanmıyorum. O kadar çok izleyicisi varken nasıl sezon finali yapar? Tam diziye alışmışken, karakterlere ısınmışken birden dizinin bittiğini haber alıyoruz. Bu durumda olanlardan birisi de Murat Cemcir ve Ahmet Kural‘ın baş rollerinde olduğu ”Kardeş Payı” dizisi. Bir süre önce, dizinin gösterim günü bir Cumartesi bir Perşembe gidip geldi. O zaman anladım ki, dizi de bir şeyler ters gidiyor. Sonra gördüm ki, Kardeş Payı bu sezon final yapacakmış. Ortalıkta adam akıllı komedi dizisi yokken bu kaliteli espriler yapan dizinin yayından kalkması beni üzdü açıkçası-dizinin bir çok hayranı gibi.

  Murat Cemcir ve Ahmet Kural‘ın bir önceki dizisi İşler Güçler de bu şekilde erken final yaptı. Sebep olarak oyuncuların yapımcı ile anlaşmazlığı gösterilmişti. Dizi yarı yolda kaldı. Neyse ki sonradan hemen hemen aynı oyuncularla Kardeş Payı çıkageldi. Çıkageldi ki adam akıllı espriler gördük bir dizide. En az İşler Güçler kadar güzel, hatta daha da kaliteli bir dizidir diyebilirim. Tamam arada sırada bazı bölümlerde belden aşağıya çok espri oluyordu, ama nihayetinde genel olarak kaliteli komedilik yapılıyordu.

Çok fazla komedi dizisi izleyen biri değilim. Ortalıkta da zaten adam akıllı komedi dizisi yok. Kardeş Payı bizim için stresimizi attığımız yarılasıya güldüğümüz vakitlerdi. Zaten izleyenler bilir, esprilerin ne kadar kaliteli olduğunu. Ayrıca dizideki karakterler o kadar uyumlu ki.. Birisini çıkardığınız zaman bir eksiklik hissediliyor. Güzel de bir kurgusu vardı.

  Ha bir de dizinin yönetmeninin, Murat Cemcir ve Ahmet Kural‘ın oturduğu evde değişiklik yapması sonucu ev sahibiyle anlaşmazlık çıkmış, bu durumun dizinin bitmesine sebep olması var. Ne kadar doğrudur bilmiyorum, inşallah böyle bir sebepten bitmiyordur dizi. Neyse yapacak bir şey yok zaten. Ne desek boş. Çocuğun elinden şekeri alınması gibi bir durum olacak.

  Ama Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yeni projelerle döneceğine eminim. Ve yine eskisinden daha başarılı rollerde görev alacaklardır. Umarım öyle de olur. En azından takip edeceğim kaliteli bir komedi dizimiz olsun değil mi? Kardeş Payı replikleri videosunu izlemek için buraya tıklayın.