galaksinin koruyuculari film yorumu

Galaksinin Koruyucuları Filmi Konusu

  2014 Ağustos’ta vizyona giren film, Marvel‘ın çizgi romanından uyarlandı. Annesinin ölmesi ardından üzüntüyle dışarıya çıkan Peter Quill, uzaylılar tarafından kaçırılır. Başkahramanımız Peter Quill, bir çok kötü uzaylının sahip olmak istediği bir küreyi çalınca ortalık karışır. Macera dolu bir kovalamaca başlar. Bu kovalamacanın sonunda Peter, yanında tehlikeli ve silahlı Rakun Rocket, ağaç adam Groot, ölümcül kız Gamora ve ailesini öldürenleri yok etmeye ant içmiş Yokedici Drex ile birlikte hapse düşer. Farklı tiplerden oluşan bu 5 kişilik grubumuz, ”Prison Break”teki gibi bir kaçış planı yaparlar ve kaçarlar. Bu esnada Peter kürenin kainat için ne kadar tehlikeli olduğunu anlar ve onu emin ellere teslim etmek için uğraşır. Yanında artık can dostlarım diyebileceği bir ekip vardır.

  Filmi izlemeden önce yorumlara baktım. Genelde iyi yorumlar vardı. İyi ki de izlemişim filmi. Böyle bilim kurgu, fantastik filmleri çok seviyorum. Film başından sonunda kadar aksiyon ve heyecan dolu. Uzayda farklı gezegenlerde geçiyor film. Gezegenler, yaşayan varlıkların çeşitleri gayet başarılıydı. Yani izlerken ”bu kostüm olmamış, saçma olmuş” gibi düşünmedim hiç. Savaş sahneleri, dövüş sahnelerini de beğendim.

  Filmin en önemi unsuru komedi. Baş kahraman Peter ve diğer karakterler komik. Aksiyon zamanında bile şakalar dönüyor. Benim en çok güldüğüm sahne, hapisten kaçarken Rakun, kaçmak için gerekli malzemeleri sayıyor ve mahkumlardan birinin bacak protezini istiyor. Peter’da parayı basıp alıyor protez bacağı. Peter, bacağı Rakun’a getiriyor. Rakun da ben şaka yapmıştım, protez bacağa gerek yok diyor ve hunharca gülüyor. Ben gülmüştüm kesin siz de gülersiniz:) İyi seyirler… Bir önceki film yorumum için tıklayın.

  Filmin en iyi repliği, Gamora ”Geleceğin elinde ne kadar kabus varsa, arkamda bıraktıklarımın yanında rüya kalır.”