ninja kaplumbagalar 2014 film yorumlari

Ninja Kaplunbağalar 2014 Filmi Konusu

Ninja Kaplumbağalar, çocukluk yıllarında izlediğimiz ve benim de çok severek izlediğim çizgi filmlerden birisi. Sinemada izleyemedim filmi fakat, biraz önce internetten izledim. Filmin konusu: Başlarında Shredder’ın bulunduğu Foot Clan (Ayak Takımı) adlı çete, şehri kimyasal bir silahla zehirleyip, ardından panzehiri piyasaya sürecekler. Bu sayede hükümetten büyük miktarda para alacaklar. Fakat bir sorunları var, panzehiri uzun yıllardır üretemiyorlar. Bu panzehir sadece Ninja Kaplumbağalarımızın kanında vardır. Rastgele Ninja Kaplumbağalarla karşılaşan gazeteci April O’neil sayesinde klan kaplumbağalara ulaşır. Ayak Takımı bakalım kaplumbağalara ulaşabilecekler mi? Şehir zarar görmeden kurtulacak mı?

Filmin yönetmeni, Titanalrın Öfkesi filmini de yöneten Jonathan Liebesman’dır. Film de Megan Fox ve Prison Break’te Fox River kaçaklarına amansız günler yaşatan ajanımız William Fichtner gibi oyuncular var. Film tanıtımını kısaca yaptıktan sonra biraz yorum yapmak istiyorum.

Film efektleri,kostümler (özellikler ninja kaplumbağaların) gayet başarılıydı. Kaplumbağalar ve Usta Fare Splinter çok gerçekçi olmuş. Dövüş sahneleri de başarılı. Film başından itibaren aksiyon dolu. Kaplumbağalar yerlerinde duramıyorlar. Ve eski bildiğimiz halleriyle hem birbirleriyle kavga ediyorlar hem de birbirlerinin arkasını kolluyorlar. Hatta bir tehlikeli sahnede öleceklerini düşünüp duygusala bağlıyorlar. Yaptıkları hatalar için birbirlerinden özür diliyorlar. Abileri diyebileceğimiz Mikelenjelo ”Ne zaman size yürüyüp gideceğimi söylesem korktuğum içindi.” diyerek ağlıyor. Bence filmin en can alıcı repliğidir. Filmin sonuna doğru Splinter Usta, oğullarını dış dünyaya çıkarmak istemediğini, tek ihtiyaçlarının birbirine inanmakta yatan gerçek gücü keşfetmelerinin beklediğini söyledi. Film bir buçuk saat kadar sürdü. Belki biraz daha uzun olabilirdi ama genel anlamıyla filmi beğendim. Bir önceki film yorumum için tıklayın.

Reklam