Lazer Epilasyon Nedir, Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde gerek kadınların gerekse erkeklerin en büyük şikayetlerinden biri istenmeyen tüylerdir. Bu istenmeyen tüylerden kurtulmak adına da pek çok yöntem bulunmaktadır. Eskiden geleneksel olarak yapılan ağda, cımbız, traş gibi metotlar günümüzde yerini lazer epilasyona bırakmıştır. Çünkü bu metotlar ağrılı, acılıdır. Ayrıca kalıcı yöntemler de değildir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte son yıllarda çok sık tercih edilen lazer epilasyon geleneksel yöntemlerin tersine ağrısız, acısızdır.

Ayrıca da kalıcı olarak tüylerden kurtulma yöntemidir. İstenmeyen kıllardan kurtulmanın en sağlıklı ve konforlu yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyon lazer aleti ile uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak bölgeye lazer ışınları verilerek, lazer ışınının cildin içinden geçip kıl kökünde bulunan melanin pigmenti tarafından emilmesi sağlanmaktadır. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak tahrip etmektedir. Bu şekilde de kıl oluşumu kalıcı olarak durdurulmaktadır.

Lazer epilasyon vücudunda tüylenme olan hemen hemen her bölge için uygun bir metottur. Kısaca istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, jilet tüy dökücü krem gibi işlemler yerine her alan için lazer epilasyon yöntemi kullanmak çok daha rahatlıktır. Bu tür yöntemle lazer epilasyon mersin kliniklerinde tüylerden kurtulmak en doğrusudur. Yine bu yöntemle acı, ağrı yöntemi de mevcut değildir. Gelişen teknoloji ile artık hem bayanlar hem de erkekler tüylerinden çok kısa bir zamanda kalıcı olarak ve acısız bir biçimde kurtulabilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yapılmadan önce kişinin cildinin rengi, kıl kökü yapısı, kıl rengi belirlenmelidir. Çünkü ona göre lazer ayarı yapılmaktadır. Lazer ayarı yapıldıktan sonra vücutta yapılacak bölgedeki kıllar jilet ya da traş makinesi ile kısaltılmaktadır. Lazer ışınından korunmak için uygulama esnasında koruyucu gözlükler takılmaktadır. Lazer epilasyonun uygulanacağı bölgedeki kıl köklerine lazer cihazıyla lazer atımları yapılmaktadır. Lazer ışınları cildin içerisinden geçirilerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilmektedir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtıp kıl kökünü kolayca tahrip etmektedir. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl artık yeni kıl üretemez duruma gelmektedir ve istenmeyen tüylerin çoğu lazerepilasyon mersin ve bölgesindeki tüm kliniklerde kalıcı olarak yok olmaktadır.

mersin-lazer-epilasyonu

Yüz Bölgesine Uygulanan Lazer Epilasyon

Genelde bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Bayanların yüz güzelliğine önem verdikleri için yüzün kimi yerlerinde çıkan kıllardan kurtulmak isterler. Örneğin bıyık bölgesindeki kıllar bayanları çok rahatsız etmektedir. Lazer epilasyonun son teknolojisi olan cihazlar sayesinde bıyık bölgesi ile çene kıllarından 3-4 seansta kurtulmak mümkündür.

Koltuk Altı Bölgesinde Lazer Epilasyon

Koltuk altı bölgesi kadınlar ve erkeklerin tercih ettiği bölgedir. Sağlık açısından riski bulunmamaktadır. Kıl köklerine gönderilen ışınlar bu bölgedeki kılları kökünden yok etmektedir.

Genital Bölgede Lazer Epilasyon

Bayanlar lazer epilasyon uygulamalarında yine çok sık tercih ederler. Bayanlarda en hassas bölgesi olduğundan dolayı genital bölge diğer bölgelere oranla biraz daha dikkat isteyen bir bölgedir. Bu sebeple tercih edilen lazer epilasyon uygulamasında tercih edilen teknolojinin kesinlikle kendini kanıtlamış olması gerekmektedir. Bu işlemle genital bölgenin üst kısmında daha hızlı sonuçlar alınmaktadır ve lazer epilasyon mersin bölgesinde en hijyenik ortamlarda yapılmaktadır. Bu işlem ile birlikte kızarıklık ya da yanma olmamaktadır.

 Bacak, Sırt, Kol Bölgesinde Lazer Epilasyon

Bayanların her daim temiz olmasını istediği bölgelerdendir. Özellikle yaz aylarında asla ihmal edilemeyen bacak, sırt ve kol temizliği bayanlar tarafından bazen saatler sürebilmektedir. Ancak lazer epilasyon mersin klinikleri tüm bayanları bu sıkıntıdan kurtarmaktadır. Yalnızca 15 dakika süren seanslar ile ortalama 4 seans sonrasında bu bölgelerdeki kılların % 90’ından kurtulmuş olursunuz.

Reklam