Artık insanlar kilo vermek için farklı yöntemler araştırmaktadır. Kilo vermek isteyen insanlar genellikle yanlış diyet programı nedeniyle kilo verememektedir. Bu nedenle bu konuda en önemli olan nokta doğru diyet ve kişiye özel program olmalıdır. Öncelikle kendinizi iyi bir şekilde ifade etmelisiniz. Herhangi bir sebzeye ya da besine alerjiniz varsa bunu doktorunuzla kesinlikle paylaşmanız gerekmektedir.

Online Diyet Nedir?

Son dönemlerde teknolojinin ve internetin gelişmesiyle her işinizi online olarak halledebiliyorsunuz. Özellikle çalışan insanlar hem kıyafet hem de yiyecek alışverişini bile online olarak yapmaktadır. Bu gereksinimi gören ve online diyet hizmeti veren Derya Şahin, Whatsapp üzerinden online diyet yazarak insanların kilo vermesinde yardımcı olmaktadır. Böylece diyete başlayacak olan kişi daha yakından tanınmış olacak ve kafalarına takılan herhangi bir soru daha rahat çözülecektir.

 Online Diyetin Avantajları Nedir?

* Online diyet programının en önemli avantajı, takip aşamasının kolay olmasıdır. Diyetinizdeki bir öğünü unuttuysanız telefonunuzu çıkarıp bakabilirsiniz ve istediğiniz yerde diyetinize devam edebilirsiniz.

* Zamandan tasarruf ederek, diyetisyene gideceğiniz zaman diliminde farklı bir aktivite yapabilirsiniz.

* Online diyet sayesinde motivasyonunuz daha da artacaktır. Genellikle diyetisyenlere ayda 1 kere gidildiği için motive olmak da çok kısa sürmektedir. Fakat online diyetprogramları sayesinde diyetisyeninizle sürekli konuşacağınız için motive olmanız da uzun sürecektir.

* Ulaşılabilirlik açısından bütün diyet uygulamalarından daha avantajlıdır. Bulunduğunuz konum itibariyle diyetisyene gidemiyorsanız ve kilo vermek istiyorsanız kesinlikle bu yöntemi uygulamalısınız.

* Aklınıza herhangi bir soru geldiği zaman kısa bir süre içerisinde yanıt alabilirsiniz. Bu da en büyük faydalarından biridir.

* Diyetisyen bazı dönemlerde motive amaçlı sizle konuşabilmektedir ve zaman zaman kontrol etmek için gerekli soruları sormaktadır.

online diyet nedir

 Online Diyet Programlarını Kimler Yapabilir?

* Çalışıyorsanız ve çalıştığınız için diyetisyene gidemeyenler.

* Sürekli motivasyona ihtiyaç duyanlar.

* Yurtdışında yaşan kişiler.

* 2. bir kişinin yanında tartılmaktan çekinenler.

* Bulundukları konumda diyetisyen olmayanlar.

Online Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle diyetisyeninizin alanında uzman bir kişi olduğunu kesinlikle araştırmalısınız. Son dönemlerde online diyet programı yazıyorum deyip, insanları kandıran çok fazla kişi olduğu için bu maddeye dikkat etmelisiniz. Hedefleriniz, yaşam tarzınız, sevmediğiniz besinler ve kilo bilginiz ile ilgili gerçekçi olmalısınız.

 Sağlık Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalıdır?

* Duygusal açlık: Duygusal yöntem problemler yaşıyorsanız bunu çözmeniz gerekmektedir. Özellikle aşırı kilo verme ya da aşırı kilo alma gibi nedenler yaşadığınız duygusal çöküntüler nedeniyle olmaktadır. Bu noktada aşırıya kaçan her problem sağlığınız için zararlı olacaktır.

* Hedef belirleme: Kilo vermeyi kafanıza koyduysanız eğer kesinlikle hedefinizi belirlemelisiniz. Haftalık, aylık ya da yıllık bile olsa ne kadar kilo vereceğinizi ve hangi kiloya düşeceğinizi belirleyerek diyetinize başlamalısınız.

* Uyku kalitesi: Uyku kaliteniz ve düzeniniz stabil olmalıdır. Belirli bir saatte yatıp belirli bir saatte kalkmalısınız ve aldığınız uykunun kalitesi de yüksek olmalıdır.

* Su içme miktarı: Günde yeterince su içmelisiniz. Diyet yaparken yardımcı maddelerden biri de su tüketmektedir. Vücudunuzdaki toksinleri bu şekilde daha rahat atabilirsiniz ve ödem oluşma riskini azaltabilirsiniz.

* Spor yapmak: En önemli noktalardan biri de gün içerisinde ne kadar hareket ettiğinizdir. Spor yapmadan diyet yaparsanız vücudunuzu istediğiniz gibi şekle sokamazsınız. Bu nedenle günde en az 1 saat gibi bir sürede spor yapmalısınız.

* Yağ yakan besinler: Vücudunuzdaki yağları yakan yiyecekleri gün içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. Bu sayede kilo verme serüveniniz hızlanacaktır ve sizin de motivasyonunuz artacaktır.

 Online Diyet Diyetisyenine Nereden Ulaşabilirim?

http://www.deryasahin.com.tr adresine girerek online diyetle ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.