Ürgüp denince Cemal’im türküsü gelir akla. Ürgüp de Kapadokya bölgesinin güzelliklerinden birçoğunu barındırır. Üç güzeller, Temenni Tepesi gibi bazı mekanlar Ürgüp’te bulunmaktadır. Cevizi ile meşhurdur. Bir de Mustafa Paşa kasabası ile. Tabi ki kasabada da birçok tarihi güzellik mevcuttur fakat yıllardır filmlere ve dizilere konu olmuş durumda. Önceden Asmalı Konak dizisi çekilmişti. Yıllar sonra Yılanların Öcü gibi bazı diziler ile tekrar canlanmaya başladı. Şimdi ise favori dizimiz Aşk ve Mavi. Ünlü şarkıcımız Emrah’ın da baş rollerinde oynadığı dizi bölgemizde çekilmekte ve büyük ilgi görmekte.

kapadokya

Bölge olarak dizi çekimlerine pek müsait bir yer olmadığı için bölge halkının da çok ilgisini çekmekte. Önceleri sadece turistik gezi için gelinen Kapadokya Bölgesine şimdi birçok seçenekler için gelmek mümkün. Bu bölgelerin tanınmasında ve kalkınmasında rol oynayan en büyük etkenlerden birisi manzarası ve doğal güzellikleri, birisi de Otelleri.

kapadokya-otelleri

Kapadokya otelleri bölgenin eski ve tarihi evlerinin restoresi, aynı zamanda evlerin sahip oldukları kaya odaların da dizaynının ve mimarisinin değiştirilmesi ile ortamın havasını değiştirmekte. Aynı zamanda otellerin tercih ettikleri mekanlar da bölgenin en güzel manzaralarına sahip oluyor. Bu otellerden birisi de Dream Of Kapadokya Otel.Mağara odaları ile sizi alıp götüren bir otel.. Bu Otel de Kapadokya’nın ilgi gören mekanlarından birisi olan Uçhisar ‘da bulunmakta. Uçhisar kasabası Nevşehir’in merkezine bağlı yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bir kasaba. Bölgenin en yüksek tepesini ve kalesini barındırmakta olan Uçhisar aynı zamanda müthiş bir manzaraya ev sahipliği eder.

en-uygun-kapadokya-otelleri

Gün doğumu ile birlikte balonların kalkışını ve o ahenkli manzarayı seyrederken bir bardak çay içmenin tadı bir başkadır. Bölgede alternatif birçok eğlence ve mekanı da bulunmaktadır. ATV turları, Sıcak Hava Balon Turları, At Biniciliği gibi alternatif ve agresif spor ve gezi imkanları da mevcut. Bunlar sizin bütçenize bağlı fakat son damlasına kadar eğlence garantilidir.

kapadokyadaki-oteller

Kapadokya’nın en iyi manzaralı otellerinde konaklayarak birkaç gün geçirmek çok zevkli olacaktır. Özellikle yeni evli çiftlerin tercihi olan Kapadokya, birçok seçenek sunmaktadır. Bölgeyi gezmeden tatil yerinizi kararlaştırmayın. Bir kez gelen bir daha vazgeçemez bundan eminim.

Reklam