Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte plaj mevsimi de açılmış oldu. Özellikle kadınlarda sorun olarak görülen ve mayo ve bikini giymede kişinin utanmasına veya bunları hiç giyememesine neden olan tüyler kadınlar tarafından değişik yollarla alınmaktadır. Ağda, sir ağda, jiletle tıraş ederek alma, cımbızla kökünden çekerek alma gibi acılı yöntemlerin aksine epilasyon ise acısız bir tüy alma yöntemidir. Lazer epilasyon istanbul olarak arama yapıldığında bu yöntemi çıkan son teknolojik yöntemlerle yapan firmalar sıralanmaktadır. Bu firmalar arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kısaca tüylerden kurtulmak için yapılan epilasyon vücudun herhangi bir yerinde çıkan ve görüntü bakımından rahatsızlık yaradan farklı kalınlıktaki tüylerden acısız bir şekilde kurtulma yöntemidir. Bu yöntem uygulanırken makineden çıkan ışınlarla melanin maddesi verilir ve bu madde makine tarafından emilir. Makinenin ısıtılmasıyla da tüyler köklerinden itibaren yanmaya başlar. Bu yöntemi düzenli aralıklarla kullandığınızda vücutta yer alan tüyler ve kıllardan tamamen kurtulmanız mümkün olmaktadır. Bu yüzden lazer epilasyon istanbuldiye yapılan aramalarla birçok kişi bu tüylerden sonsuza dek kurtulmanın yollarına kavuşmaktadır. Bu tüy alma yolu bütün vücut için otuz beş dakika gibi kısa bir süre sürmektedir.

Yaklaşık beş – altı seansta tüyler tamamen yok olmaktadır. Yeni teknolojiyle birlikte ise epilasyonda duyulan çok az ağrılar da tarihe karışmıştır. Lazer epilasyon istanbul dışında da birçok şehirde yapılmaktadır. Arama motorlarında arama yaparak size en yakın lazer epilasyon merkezine ulaşabilirsiniz.

Lazer Çeşitleri

Lazer epilasyonların buz lazer, Alexandrite lazer, Diot lazer gibi çeşitleri bulunmaktadır. Alexandrite lazer adındaki lazer çeşidi koyu tenli kişilerde uygulanmamaktadır. Ayrıca bu lazer tedavisi ince olan ve açık renkteki tüylerde, derin kökleri olan tüylerde de işe yaramamaktadır. Ve en önemlisi de bu çeşitte çok ağır acılar duyulmaktadır. Diot lazer ise en çok tercih edilen ve daha az acı veren bir epilasyon çeşididir. Bu yüzden bu çeşit daha çok tercih edilmektedir. Buz lazer olarak adlandırılan yöntemde ise hiç acı çekilmemektedir. Bu lazerde adından da anlaşılacağı gibi makine soğuk uygulayarak kılların yanması sırasında acı duymanızı engellemektedir.

Ayrıca bu lazer cihazının başlık boyutunun daha geniş olması nedeniyle de yaptırmanız gereken seans sayısı da yarı yarıya azalmaktadır. Bu da hem ekonomik olarak hem de zaman yönünden tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Buz lazer epilasyon istanbul şehrinde birçok semtte uygulanmaktadır. Bunun için internette birçok iletişim adresi de bulunmaktadır.

Kimler Epilasyon Yaptırabilir?

Epilasyon yani tüylerden acısız bir şekilde kurtulma yöntemini sadece kadınlar değil erkekler de yaptırabilmektedir. Ancak erkeklerde tüylerin kalınlığı fazla olduğu için bu işlemin seansları daha fazla sürebilmektedir. Bu da aslında kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Epilasyonda cildin altında yer alan tüylerin köklerinin yakılmasına ve erkeklerin kökleri daha kalın olabilmesine karşın bu uygulamada erkekler de acı hissetmemektedirler.