Selülit her kadının korkulu rüyasıdır. Her 100 kadının 80’inde var olan selülit probleminin asla kilo ile alakası bulunmuyor. Hatta lenf ödem denilen durumunda ciddi selülit sorununa yok açtığı bilinen bir gerçek. Kadınlar selülit sorunları nedeni ile istedikleri kıyafetleri giyemiyor, beslenme bozukluklarına yol açacak ağır diyetler yapıyor, kulaktan duyma tedaviler deniyor ve en önemlisi de kendilerine olan güvenlerini kaybediyor. Aslında selülit dengesiz beslenmeye bağlı aşırı hareketsizlik gibi durumlarda ortaya çıkan bir sorundur.

Uylukta, bacak arkası deride ve kalçalarda görülen portakal kabuğu görüntüsünü biraz hareket ve doğru beslenme düzeni ile aslında yok etmek mümkün. Günümüzde pek çok kadın hareketsiz bir yaşam sürdürüyor. Günlük hafif yürüyüşler ve yüzme sporları selülit tedavisi için en etkili aktivitelerden. Tabi selülit tedavisinde teknolojik çözümler de yok değil. Selülitin bulunduğu noktadaki yağ kütlelerini hedef alan bu tedavi yöntemleri kısa sürede sonuç veriyor. Ancak ilerlemiş selülitlere neden olan inatçı yağ moleküllerini teknolojik yöntemler ile yok etmek de mümkündür. Selülit tedavisi için kullanılan bu teknolojik yöntemlerin daha kısa sürede sonuç verdiği de bilinen bir gerçek.

Selülite Teknolojik Dokunuş

Günümüzde selülit tedavisi için en sık kullanılan tekniklerden biri VelaShape tekniğidir. Bu teknikteki asıl amaç selülitli bölgedeki portakal kabuğu görünümünü yok etmek. VelaShape selülit tedavisi mekanik masaj uygulamasına dayanıyor. Radyo frekansı ve kızılötesi ışın enerjisi ile selülitli bölgedeki yağ dokusu düzenleniyor. 4 ile 6 seans arasında devam eden bu tedavi yönteminde selülite neden olan yağ tabakasının azaltıldığı görülmüştür. Hatta uygulanan bölgede incelmenin de görüldüğü bu teknik, asıl olarak selülitin neden olduğu çirkin tabakası ortadan kaldırıyor. Günümüzde pek çok kadının denediği bu tedavi yöntemi etkili sonuçlar vermeye devam ediyor. Alternatif yöntemler ve ağır diyetlerin vücut görümümüzü daha sağlıksız etkilemesi, aynı zamanda selülit görünümünün de artmasına yol açmaktadır. Ancak bu teknolojiler sayesinde daha genç bir cilde sahip olmak mümkündür.

Thermage Teknolojisi İle Selülite Veda

Selülit tedavisi için kullanılan diğer bir teknolojik tedavi yöntemi de Thermage tekniğidir. Östrojen hormonu vücutta yağ birikmesine neden olmaktadır. Bu kadın yaşantısı için kabul edilebilir bir gerçekti. Ancak yaş ilerledikçe vücut elastikiyetini kaybedeceğinden fazla depolanan yağlar selülit şeklinde cilt sorunlarına neden olmaktadır. Ayrıca cilt yeterinde sıkı olmadığında meydana gelmesi beklenen selülit sorunu çok daha erken yaşlarda gözlemlenebiliyor. Özellikle 20’li yaşlarda meydana gelen selülit sorunu genç kadınların canını oldukça fazla sıkıyor. Genç kadınların bu konudaki yaklaşımı oldukça kötümser olsa da aslında portakal kabuğu görünümünden kurtulmak mümkün.

Thermage teknolojisi aslında cildin elastikiyetini geri kazandırıyor. Selülit için gerek olan elastikiyetini kaybetmiş bir cilt, selülitin kötü görünümünden de böylelikle kurtulabiliyor. Selülit tedavisi anlamında sık kullanılan teknik olan Thermage teknolojisi tek seansta cilt kalitesini artırabiliyor. Radyo frekans enerjisi ile tedavi uygulayan bu tekniği Thermage Body de denmektedir. Daha kısa sürede etkili sonuçlar almak isteyen hanımlar genellikle bu tedavi yöntemini kullanıyor. Ayrıca VelaShape tekniği ile birlikte de kullanılabilen Thermage teknolojisi selülit sorunundan kurtulmanın etkili yollarından biri. Hatta selülit sorunu olmayan ancak vücut elastikiyeti kaybolmuş kişiler de yine bu tedavi yöntemlerinden faydalanarak daha sıkı bir cilde sahip olabiliyor.

Selülite Karşı Yeni Bir Tedavi VShape

Bölgesel incelme için de kullanılan VShape teknolojisi artık selülitin istenmeyen görüntüsü için de tercih ediliyor. Bu teknikte cilt altına ısı veriliyor ve gereğinden fazla kolajen yayılımı sağlanıyor. Bu sayede direnç gösteren yağ hücreleri daha kolay parçalanabiliyor. 20 ile 30 dakika arası süren odaklı ultrason dalgalarının direkt yağ hücrelerine etki etmesi, bölgesel incelmeyi sağlıyor ve buna bağlı selülit sorununu ortadan kaldırıyor. 4 ile 6 seansta tedavi sonlanıyor ve selülit görünümünde ciddi bir azalış görünüyor. Ayrıca daha sıkı ve elastik bir cilt kazanılıyor. Yeni nesil bu selülit tedavisi pek çok kadın tarafından deneniyor.

Inmode Body FX Teknolojisi İle Daha Pürüzsüz Ciltler

Bu teknolojinin diğerlerinden farkı radyo frekansları ile vakumlama tekniğinin aynı anda kullanılıyor olmasıdır. Vücudun sıkılaşması için alternatif bir tedavi yöntemi olan Inmode Body FX tekniği ve diğer selülit tedavisi için kullanılan teknolojiler portakal görünümünün yok edilmesini sağlıyor. Hatta yalnız bacakları değil, karın, kollar ve kalçalar da hedef alınıyor. Sıkılaştırma özelliği sayesinde çok sık tercih edilen bu yöntem 4 ile 6 seans arasında veriliyor. Gevşeyen deriye elastikiyet kazandıran Inmode Body FX teknolojisi cildin ısısını da ölçebiliyor. Böylelikle cilt altına en uygun enerjiyi verebiliyor. Bu yöntem daha genç ve diri bir cilde sahip olmak isteyen kadınların sık tercih ettiği tekniklerden bir tanesi. Selülit görünümünü kamufle etme özelliğine sahip olan Inmode Body FX ve buz lazer teknolojisi sarkmış deride daha etkili sonuçlar vermektedir. Dr. Mustafa Karataş Medikal Estetik İstanbul’da selülit tedavisi yöntemlerinin tümü kullanılmakta ve etkili sonuçlar alınmaktadır.