Ticari rekabetin nabzı artık internette atıyor. İşini internete taşımak ve çok daha geniş kitlelere erişmek isteyen KOBİ’ler ise rotasını SEO çalışmalarına çeviriyor. Çünkü internette sadece var olmak artık yeterli değil! Geniş kitlelere ulaşmak için öncelikle sitenin kalitesinin SEO çalışmaları ile yükseltilmesi ve Google tarafından indexlenebilir olması gerekiyor. Sanal ağdan faydalanarak daha geniş kitlelere ulaşmak isteyenler SEO çalışmalarından etkin bir şekilde faydalanmalı!

Bu noktada e-ticaret siteleri için SEO neden çok önemli ya da e-ticaret siteleri SEO ile nasıl bir getiri sağlar gibi çeşitli sorular devreye giriyor. Bu çalışmalarla arama motorlarında doğal bir popülerlik kazanılması gerektiği pek çok site sahibi tarafından biliniyor olsa da arama motoru optimizasyonuna dair detaylar bilinmiyor. Bu noktada işletmeler konuya dair merak ettikleri soruların yanıtlarını almak için çeşitli etkinlikleri takip etmeye başladı.

seozeo dijital zone

Site Sahipleri Digitalzone18’de Buluşacak!

Bu etkinlikler arasında en çok ön plana çıkan bu yıl beşinci kez kapılarını açacak olan Digitalzone18 Konferansı oldu. Doğu Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama konferansı olan Digitalzone 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecek. İşini internete taşımak isteyenler için de büyük önem taşıyan bu etkinlik Zeo Agency tarafından düzenleniyor. Her yıl büyük bir ilgi gören ve dünyanın pek çok ülkesinden gelen çok sayıda konuşmacıyı ağırlayan etkinliğe bu sene 700 kişinin katılım göstermesi bekleniyor.

SEO, mobil, dijital pazarlama, PPC, outpound marketing gibi konuların masaya yatırılacağı bu etkinlik geniş bir network ağı olmasıyla da dikkat çekiyor. Çünkü lider markaların temsilcilerinden SEO’ya ilgi duyanlara, yatırımcılardan site sahiplerine kadar uzanan geniş bir katılımcı ağı konferans için Radisson Blu Hotel Şişli’de olacak.

Konferansa katılanlar uluslararası bir etkinliğe katılma deneyimi yaşayacak. Ondan fazla yabancı konuşmacıyı ağırlayacak olan konferansta her konuşmanın ardından 15 dakika boyunca katılımcıların sorularının yanıtlanacak olması da önemli bir detay. İşini internete taşımak isteyenler çeşitli platformlarda yanıt bulamadıkları sorularını konuşmacılara yöneltme şansını yakalayacak.

MobilMoxie’den Cindy Krum, MobileMonkey’den Larry Kim, Shift6’dan Lexi Mills, Polemic Digital’dan Barry Adams çeşitli konularda sunum yapacak olan isimlerden sadece birkaçı. Katılım sınırlı sayıda olacağı için şimdiden bilet alınması gerekiyor. Zeo Agency web adresinde konuya dair çok daha detaylı bilgi var.