Logo tasarım fiyatları ve grafik tasarım güncel ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için hazırlamış olduğumuz bu yazı, size bu konular hakkında temel bilgiler verecektir. Dilerseniz aklınıza takılan tüm soruları, aşağıda bulunan yorum yazma kısmından sorabilirsiniz.

Logo için bir firmanın görsel veya metin grafik tasarımından ziyade, hedef pazarındaki yüzüdür diyebiliriz. Genel olarak tüketim için tek unsur olmasa da iyi tasarlanmış bir logo tüketici gözünde çekici bir davetiye olacaktır.

Dilerseniz konumuza, “logo tasarım ne demek” olduğuna dair kısa bir açıklamayla başlayalım.

Logo, bir markayı tanıtmaya veya tanımaya yardımcı olan metin ve resimlerden oluşan sembollere denilmektedir. İyi bir logo markanın temel taşı olacaktır. Aslında bunun tanımını, mağazanın reklam tabelası olarak tanımlayabiliriz.

Logo Tasarım Yaptırmak Kaç Para?

Hizmet almadan önce “logo kaça yaptırılır veya ücretleri ne kadar” şeklinde düşüncelere kapılmayın! Alacağınız hizmet için ödeyeceğiniz ücretten önce, iyi bir tasarım firmasından hizmet almaya çalışın. Çünkü logo tasarımı için çalışacağınız profesyonel bir tasarımcı ya da tasarım firması, logonun rakiplerinize göre farklı ve müşterilerinizin gözünde ayırt edici olmasını sağlar. Kaliteli, farklı ve tasarımı iyi yapılmış bir logo, markanın mesajını doğru kişilere, doğru şekilde iletecektir.

logo-tasarimci

Logo Tasarım Maliyeti ve Ücretleri Kaç Para?

Her çalışma için tasarım maliyeti farklılık gösterecektir. Bu sebeple sabit bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Logo tasarım maliyetleri içerisinde, sadece tasarımın hizmet bedeli bulunmaz. Tasarım ofisinin elektrik giderlerinden, ofis kirasına veya tasarım için kullanılan bilgisayar ve programına kadar birçok alt maliyette bu ücretlerin içerisinde yer alır. Bu nedenle, düşük fiyatlı hizmet veren firmalara şüpheci yaklaşılmasına çok normal bakıyoruz.

Yukarıda saydığımız görünen maliyetlerin yanı sıra tasarımcının marka kimliğini oluşturmak için firmayı tanıması gerekecektir. Amblemin tasarlanma sürecindeki yaratıcılık ve verilen el emeği de maliyetin görünmeyen ama en büyük kısmını oluşturacaktır.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Logo tasarımı yapımı sırasında özel ve fiyat konusunda oldukça pahalı programlar kullanılır. Logonun tasarımında özgünlük, farklılık ve yaratıcılık çok önemlidir. Logo tasarımı basit olabildiği gibi karmaşık da olabilir. Ama asıl olan marka kimliğini yansıtması ve akılda kalıcı olması olacaktır.

Neden Logo Yaptırmak Zorundayım?

Diyelim ki bir bakkal dükkanı açtınız. Bu bakkal dükkanını tanıtmak ve bilinir olmasını sağlamak için ilk yapmanız gereken işlem nedir? Tabii ki reklam tabelasını olabildiğince şık ve göz alıcı yapmak olacaktır. İyi tasarlanmış bir logo ne yaptığınızı, kim olduğunuzu, değer ve hedeflerinizi anlatacaktır. İşletmenin amblemi, aslında en büyük sorumlulukları her zaman üzerinde taşır. Bu nedenle markanızın bilinir olmasını arttırmak için mutlaka bir reklam tabelası yani logo yaptırmanız gerekecektir.

Morinek Reklam Ajansı Logo Tasarım Fiyatları

Logo tasarım fiyatları ve ücretleri ne kadar? Evet günün en anlamlı sorusuna yanıt verelim. Aslında tüm bu yazdıklarımızdan bir şeyler çıkarmış olmanız lazım ama yinede net bir fiyat listesi öğrenmek için doğru adres Morinek.com!

Morinek reklam ajansı olarak; web tasarım, logo ve kurumsal kimlik tasarım işlerinizi oldukça kaliteli ve hızlı bir şekilde yaparak teslim ediyoruz. Dilerseniz İstanbul, Beylikdüzü sınırları içerisinde yer alan ofisimizi ziyaret ederek sıcacık bir kahve içerek yapılan işlerin çalışma ortamına şahitlik edebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız hizmet başvurusunu, birebir ve reel ortamdan da yapabilirsiniz.

Logo tasarım fiyatları ve ücret listesi için hemen Morinek reklam ajansına göz atınız. Morinek reklam ajansı resmi web sayfasına giriş yapmak için aşağıda açık bir şekilde link bırakılmıştır.

Kaynak: https://morinek.com