Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konu bulaşık yıkamak olunca, bulaşık makineleri elde yıkamaya karşı her seferinde üstün gelmektedir. Sadece daha hijyenik bir yıkama sunmakla kalmayıp çok fazla su tasarrufu sağlar ve daha az enerji faturası ödersiniz. Solo, ankastre ve tezgah üstü kullanabileceğiniz bulaşık makinelerinin enerji yönünden avantajı yüksek.

Peki Bulaşık Makinesi Seçmenin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Bulaşık makinesi alırken mutlaka aynı gruptaki ürünleri karşılaştırmalısınız. Mesela Arçelik markalı 2 programlı bir bulaşık makinesi ile HotpointAriston markalı 5 programlı bulaşık makinelerini karşılaştırmak yanlış ürünü almanıza sebep olabilir. Bunun yerine Vestel markalı 4 programlı bir bulaşık makinesi ile Profilo markalı 4 programlı bulaşık makinesini karşılaştırmanız ihtiyacınız olan makineyi almanızı kolaylaştırır.
  • Yıkama sonrası boşaltılan atık su çevre kirliliğine neden olmaktadır. Bu sebeple markalar A, A+, A++ enerji sınıflarına uygun bulaşık makineleri üretiyorlar. Bulaşık makinesi seçiminde enerji sınıfına da bir değerlendirme unsuru olarak görebiliriz. Enerji sınıfı verimi ölçer. En verimli enerji sınıfı harflere göre belirlenir. “A enerji sınıfı” en verimliyken enerji veriminin azalmasına göre “B,C,D,E,F,F harfleriyle ifade edilir. Gelişen teknolojiyle beraber daha verimli bulaşık makineleri üretilmeye başlanmıştır. “A+, A++, A+++” gibi sınıflarda bu sınıflandırmaya eklenmiştir. “A” harfinin yanındaki + sayısı arttıkça enerji verimliliği artar. novabazar.com içerisinde yer alan bulaşık makinesi modellerini inceleyerek bütçenize göre en uygun ve tasarruflu cihazı kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Alacağımız cihazın üzerine mutlaka yıkama, bitirme ve su göstergeleri yer almalıdır. Bu göstergeler bulaşıklarınız yıkanırken sizin takibinizi kolaylaştırır.
  • Bulaşık makinesi alırken dikkat etmemiz gereken en önemli unsurlardan biri de bütün deterjanları algılayan bir sisteme sahip olmalıdır. Bu durum sizin tablet, sıvı veya toz deterjan kullanımınızda olumsuz yaşamanızı engelleyecektir.
  • Alacağınız bulaşık makinesinin sessiz olması da önemlidir. Bu size hem kolaylık hem avantaj sağlar. Bulaşık makinelerinin sessiz olmasını sağlayan izolasyon ve su pompası tasarımı ürün seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.
  • Program seçimi yapmak istemiyorsanız mutlaka suyun sertliği, yükleme miktarı, kir tipi gibi programı kendisi seçen tam otomatik bulaşık makinesi alabilirsiniz. İhtiyacınıza göre bulaşık makinesi modelleri ve fiyatları için novabazar.com’u ziyaret edebilirsiniz.
  • Üst sepet yüksekliğinin ayarlanabilir olması, alt sepette yüksek tabak veya üst sepette yüksek bardak kulanım esnekliği getirir. Yüklü ayarlı modellerde sepet dolu iken de ayar yapılabilir. Ayrıca orta boylu bir bardağın üzerine uzun maşa, bıçak gibi gereçlerin konmasına imkân sağlar veya kısa bir bardağın üzerine kahve fincanı koyarak yıkayabilirsiniz.
  • Bulaşık makinesi kullanılırken kullanım esnekliği de önemlidir. Çekmece şeklindeki çatal kaşık sepetlerinin kolay çıkması, tezgâh üzerinde yükleme/boşaltma yapılabilmesi ve mutfak çekmecesine konabilmesi rahatlık sağlar.
Reklam