SEO’nun Önemi

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak adına yapılan site içi ya da site dışı çalışmaların tümü olan SEO, son zamanlarda büyük bir önem kazandı. Hangi alan (temizlik, nakliye, gıda, teknoloji, sağlık) üzerine olduğu fark etmeksizin büyük veya küçük çaplı birçok şirket SEO çalışmalarına önem vermeye başladı. Çünkü, internet aleminde başarılı olmak ve kazançlarını artırmak için SEO’nun ne kadar gerekli olduğunun farkına vardılar.

SEO’nun şirketler için bu denli gerekli olması da webte birçok SEO şirketinin kurulmasına vesile oldu. Her ne kadar birçok Türk SEO şirketinin kurulması faydalı gibi gözükse de uzman olmayan kişilerin de yanlış SEO çalışması yaparak birçok müşterisini mağdur etmesine de sebep oldu. Hal böyle olunca birçok şirket doğru SEO yapacak şirket arayışı içerisine girdi.

Doğru SEO Yaptırmanın Faydası Nedir?

Websitenize yanlış kişilere emanet ederseniz hem vereceğiniz paraya yazık olacak hem de geçen süreye. Yanlış çalışmalar yüzünden sizin siteniz arama motorlarında gerilerken doğru SEO çalışması yaptıran rakipleriniz anahtar kelime/kelimelerinde yükselerek satışlarını kat be kat artıracaktır. Yanlış yapılan SEO çalışmaları sonucu oluşan küçük hataların geri dönüşümü olmakla birlikte büyük hatalar neticesinde sitenizin spama düşmesi ya da Google üzerinden silinmesi gibi çok daha büyük problemler ile karşılaşabilirsiniz. İşte bu vb. satışlarınızı, dolayısıyla geleceğinizi etkileyecek olan SEO çalışmaları için uzman kişilerden yardım almanızı öneririm. ixirSEO en iyi SEO uzmanı olarak şirketlere hizmet veren SEO firmalarından birisidir. Eğer sizin de SEO çalışmasına ihtiyacınız varsa ixirSEO’yu tercih edebilirsiniz.

sirketler icin seo

SEO Hizmeti Almadan Önce Hangi Konulara Dikkat Edilmeli

SEO çalışması yaptırmadan önce bazı konulara dikkat etmenizde fayda var. Sonradan pişman olmamak için çalışma yaptırmadan önce araştırma yapmayı unutmayın:

  1. SEO çalışması alacağınız şirketin Google’da anahtar kelime/kelimelerinde en az 5. ile 10. sıra arasında olup olmadıklarını kontrol edin.
  2. Firmadan muhakkak referans isteyin. Referanslarını gerçek olup olmadığını kontrol edin. Özellikle ilk sayfa referansları çok daha önemli olduğu için aramaya oradan başlayabilirsiniz.
  3. Google’da ilk sıra garantisi veren şirketlere pek güvenmeyin. Bu işe yıllarını veren birçok uzman SEO şirketi bile sadece ilk sayfa garantisi verebiliyor.
  4. İlk sayfa garantisi veren firmaların size verdiği sözleşmeleri muhakkak avukatınıza ya da danışmanınıza kontrol ettirin.

SONUÇ:

SEO’nun önemi hızla artıyor ve onun gücünü kavrayan şirketler yollarına emin adımlar ile ilerliyor. Siz de doğru kişilerden doğru SEO çalışması alarak başarılı olabilir ve kazançlarınızı artırabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat ettiğiniz sürece hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.