Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte birçok alanda dijitalleşme gerçekleşti. Hem küçük hem de büyük çaplı işletmeler, teknolojinin faydalarını kullanarak çağın getirdiklerine ayak uydurmak ve müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmek için dijital dünyayı kullanmak durumunda kaldı. Durumunda kaldı diyorum, çünkü sürekli rekabetin olduğu hizmet sektörünün ayakta kalabilmesi için çağa uygun yenilikler yapabilmesi gerekmektedir. Bu yeniliklere başarıyla uyum sağlayan en başarılı sektörlerden birisi matbaacılık sektörüdür.

Matbaacılık geniş bir tarihe sahiptir. Geçmişten bu yana başta reklam sektörü olmak üzere matbaa birçok alanda önemli bir yere sahip olmuştur. İşte bu önemi benimseyip modern çağın teknolojisini de kullanarak dijital dünyaya ayak basan matbaacılar ‘’online matbaa’’ kavramını ortaya çıkarmışlardır.

Kartvizit, broşür, afiş ve el ilanları gibi baskı hizmetleri internet ortamına taşınmış, teknolojinin getirdiklerinden de faydalanarak kullanıcılara kolayca tasarım yapabilecekleri bir ortam sağlanmıştır. Bu online ortamda müşteriler, küçük ya da büyük çaplı şirketleri veyahut bireysel işleri için internet üzerinden daha kaliteli ve sorunsuz baskı alabilecek hale geldiler. Dilerseniz online matbaacılığın faydalarına madde madde değinelim:

dijital-baski

Zamandan Tasarruf

Çağımızın zaman çağı olduğunu söylememize bile gerek yok değil mi? Bireysel ya da kurumsal işlerimiz artık zaman yönetimi yapılmasını gerektiriyor. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde zaman kavramı çok büyük bir nem arz ediyor. Bu çerçevede online matbaacılık; normalde saatler, günler sürecek işlemleri çok daha kısa bir sürede yapabilmenizi sağlıyor. Matbaa dükkanlarına gitmeden oturduğunuz yerden bilgisayarınızdan, tablet veya telefonunuzdan kısa bir sürede tasarımı gerçekleştirip siparişinizi verebiliyorsunuz. Ayrıca 1,2 gün içerisinde ürününüzün kargolanması gibi bir avantaja da sahipsiniz.

Paradan Tasarruf

Online matbaanın diğer önemli bir avantajı da çok daha ucuz olmasıdır. İşlemler online olarak yapıldığı için maliyetler düşüyor ve bu da baskı fiyatlarına yansıyor. Bu durum özellikle büyük çaplı şirketler için paha biçilmez. Birçok şirket reklam ve tanıtım için onlarca para harcıyor. Reklam giderlerinin online matbaa sayesinde çok daha aza indirilmesi şirketlere rahat bir nefes aldırıyor. Hem hızlı hem de daha ucuz bir hizmet…

 Tasarım Çeşitliliği

Baskının dijital ortama taşınması, tasarım çeşitliliğini de artırıyor. Online matbaalarda birçok farklı hazır şablonlar mevcut.Reklam sektöründe çeşitliliğin ne kadar önemli olduğunu düşününce baskı tasarımlarının da çeşitli olması şirketlerin üzerindeki birçok yükü kaldırmış oluyor. Binlerce matbaa ürünü karşınızdayken endişelenmenize gerek yok. Muhakkak istediğinize göre bir tasarım bulabileceksiniz.

Kişiye Özel Tasarım

Online matbaadaki tasarım çeşitliliği her ne kadar geniş olsa da bazen bu çeşitlilik yetmiyor. İşte tam bu noktada ‘’Kendin Tasarla’’ hizmeti devreye giriyor. Bu bölümde kişiye özel istekleriniz doğrultusunda tasarımlar oluşturabilme imkanına sahipsiniz.

Yukarıda belirttiğim avantajların yanında tasarımınızı adım adım internet üzerinden takip etme imkanına sahipsiniz. Ayrıca online matbaa sayesinde çok daha kaliteli ve profesyonel ürünlere sahip olabileceksiniz.

Online matbaanın en başarılı örneklerinden birisi 2012’de hizmet vermeye başlayan Matbuu.com’dur. ‘’Artık herkesin kendi matbaası oldu!’’ sloganıyla hizmete başlayan Matbuu,  40 yılı aşkın matbaa tecrübesini çağın gerektirdiklerine uyum sağlamış ve online matbaa sektöründe lider konuma gelmiştir. Matbuu.com, kartvizit, imsakiye, el ilanı, broşür, katalog gibi geniş bir ürün ağına sahip. Alanında uzman bir ekip ile çalışan Matbuu, bünyesinden son teknolojiyi kullanarak en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunabilmek için çabalamaktadır.

İster bireysel isterse kurumsal ihtiyaçlarınız için güvenli ödeme seçenekleri, iade garantisi ve sorunsuz kargo hizmeti ile matbuu.com’u gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Reklam