Sabit diskler içerisinde önemli veriler ve uygulamalar yer aldığı için kullanım ömürleri kullanıcılar için kritik bir önem taşıyor. Dikkatsizce kullanılan sabit diskler bir noktadan sonra çeşitli problemleri de beraberinde getiriyor. Bu durumlarda veri kurtarma şansı olsa da bu durumla karşı karşıya kalmadan önlemler almak çok daha doğru. Bu kullanım ömrünün uzaması ise yapabileceğiniz basit bazı yöntemlere bağlı olabiliyor.

Güç Kaynaklarını Dikkatli Kullanın

Ani voltaj değişiklikleri sabit diskler için büyük bir tehlike olabiliyor. Bu durumu engelleyebilmek için UPS güç devreleri kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bu tür cihazları da bilinçsiz bir şekilde kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Sürücüler için güvenilir ortamlar yaratabilmek için güç kaynakları konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Sabit Diskin Yer Aldığı Ortam Koşulları

Aşırı nemli ve sıcak olan ortamlar sabit disklerin ömrünü kısaltır. Bilgisayar sistemlerinin normal koşullar altında 18 ile 24 derece arasında durması gerekiyor. İdeal sıcaklık olarak belirlenen bu dereceler uzun süre boyunca tutturulmadığı zaman bilgisayarların ve sabit disklerin ömrüne zarar veriyor.

veri kurtarma

Periyodik Kontrol

Sabit disklerinizi düzenli olarak gerekli yazılımlar ile kontrol ederek bakımlarını yapmayı da ihmal etmeyin. Sabit diskinizde meydana gelebilecek olası bir hatayı önceden tespit ederseniz müdahale edebilmeniz sonradan daha kolay olabilir.

Tüm bu önlemlere rağmen belirli bir süre sonra sabit diskiniz yıpranabilir ve çeşitli arzılar verebilir. Bu tarz durumlarda önemli verilerinizi kaybetme riski ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ancak tedirgin olmanıza gerek yok.

Yaşanabilecek her türlü olumsuz durumda veri kaybı yaşamamanız için GOLD DATA veri kurtarma firması yanınızda. Gelişmiş laboratuvar teknikleri ile uzmanlar sabit diskiniz içerisindeki verilerinizi kurtararak tarafınıza ulaştırıyor. Ancak bozulan diskinizin üzerinde gereksiz işlemleri çok yapmamanız oldukça önemli. Verilerin maksimum oranda kurtarılması için güvenmediğiniz programlar ile sabit diskiniz üzerinde işlemler yapmamalısınız.

Daha detaylı bilgiye firmanın https://www.goldverikurtarma.com/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.