Hep Zararları Konuşulan Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar oyunlarının hep zararlarından bahsedilir. Şiddete yönelttiği ve sosyal ortamlardan uzaklaştırdığı söylenir; oysa ki bilim bunun tam aksini iddia ediyor. Örnek vermek gerekirse şiddet içerikli oyun oynayan gençlerin şiddete daha az tepki verdiği ve başvurduğu kanıtlanış bir gerçektir. Ayrıca araba oyunları oynayan bireylerde ise fiziksel motor becerisi ve mekan algısının daha kuvvetli olduğu, reflekslerinin sağlamlaştığı ve ani durumlarda hızlı çözümler üretebildiği yapılan araştırmaların neticelerinden sadece birkaç tanesi.

Stresten Kaç Oyun Oyna

Stresten uzaklaşmak ve acıyı azaltmak için East Carolina Üniversitesi hastalar üzerinde bilgisayar oyunlarını kullanarak çalışmalar yapıyor. Sizde stresten uzaklaşmak için oyun oynayabilirsiniz. İnternet üzerinde araba oyunları, zeka oyunları, strateji oyunları gibi bir çok kategoride oyun bulmak mümkün, yapmanız gereken sadece internet üzerinden bir oyun sitesi bulmak.

Araba oyunlarında genellikle bir hedefe rakiplerinizden önce ulaşmanız gerekir, bunun için beceri, hız, denge ve tecrübelerinizden faydalanabilirsiniz. Genellikle erkeklerin tercih ettiği bu kategorideki oyunlar beceri gerektiren, eğlenceli ve iyi vakit geçirebileceğiniz türden oyunlardır.

oyun oynamak

Özellikle yarış oyunları eğlenceli olmakla birlikte fiziksel becerileri de geliştiriyor. El ve göz koordinasyonu gerektiren, kas kontrolünü sağlayan  bu türdeki oyunları tercih edebilirsiniz. Gerçek hayattaki yarış ve savaş pilotlarının da bu tür oyun ve simülasyonlarla hazırlandıklarını hatırlatmakta fayda var.

Araba yarışı oyunların da ve diğer oyunlarda farkında olmadan rahatlar ve kendinizi mutlu hissedersiniz, birikmiş olan öfkenizi savaş oyunları vasıtasıyla boşaltabilirsiniz. Ayrıca oyun oynamak yapılan bir araştırmaya göre görüşü netleştirip, detayları daha kısa sürede yakalamanızı sağlıyor. Yarış ve strateji oyunları hedefe ulaşabilmek için üretilen alternatifler ve ani gelişen faktörlerin hızlı değerlendirilmesi sebebiyle bireylerdeki problem çözme becerisini geliştiriyor ve hızlı kararlar almanızı kolaylaştırıyor.

Alzheimer, şizofreni, stres bozukluğu ve bunun gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bilgisayar oyunları düşünüldüğü kadar zararlı değil hatta bir çok faydaya sahip. Yine yurt dışında uygulanan bir yöntemde çocuklarda dikkat ve konsantrasyon sağlama konusunda video oyunları ile terapi görmeleridir. Aşırıya gidilmediği sürece birçok faydası olan bu oyunlar mutlaka oynanmalı.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.