güldür güldür oyuncular
güldür güldür show oyuncuları

Güldür Güldür Show oyuncuları, gerçek isimleri, güldür güldür kadrosu, karakterler nereli, kaç yaşında, kadın ve erkek oyuncular, güldür güldür ekibi (2015-2016-2017-2018) sonuçlarını sizin için düzenledik.

Güldür Güldür Show Oyuncuları, uzun bir süredir hepimizi güldürmeye devam ediyor. Farkında olduğumuz ya da olmadığımız, yüksek sesle söyleyemediğimiz konulara değinerek hem mesaj veriyorlar – anlayana- hem de yüzümüzde tebessüm oluşturuyorlar. Bir nebze de olsa sıkıntılarımızdan uzak tutuyorlar. Bizi güldüren ”Güldür Güldür Show oyuncularını” tanımamak olmaz değil mi? Biraz tanıyalım bakalım:

KEM GÖZLÜ ŞEVKET SKECİ İÇİN TIKLAYIN!

DİYET PROGRAMI SKECİ İÇİN TIKLAYIN!

BU TARZ BENİM SKECİ METNİ İÇİN TIKLAYIN!

(5 saniyelik reklamın ardından tüm skece ulaşabilirsiniz)

Skeç metinleri için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. (5 saniyelik reklamlardan sonra açılacaktır)

1- Aziz Güngör Esen Kimdir? & Gerçek İsmi: Ali Sunal

ali sunal - guldur guldur sunucu
Ali Sunal

Güldür güldür show’un hocasıdır. Türk sinemasının en başarılı oyuncularından rahmetli Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal, 22 Eylül 1977 İstanbul doğumludur. Aslen Malatyalı olup, çeşitli tiyatro, sinema ve dizi filmlerinde oynayan oyuncunun Ezo adında bir kızı vardır. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Ali Sunal, her fırsatta babasının yolundan gittiğini ve onu çok özlediğini dile getirir.

  ”Aşk Üzerine Söylenmemiş Her şey”, ”Şaban İle Şirin”, ”En Son Babalar Duyar”, ”Yaprak Dökümü” gibi çeşitli dizi ve sinema filmlerinde başarısını gösteren Ali Sunal, şuanda Güldür Güldür Show’ un yapımını üstlenmiş olup, başarılı tiyatro sanatçılarıyla birlikte,hepimizi güldürmektedir.

2- Şevket Mircan Kimdir? & Gerçek İsmi: Çağlar Çorumlu

caglar corumlu - guldur guldur oyuncu
Çağlar Çorumlu

Programın en başarılı oyuncularından olan Çağlar Çorumlu, 4 Aralık 1977, Merzifon doğumludur. 2000 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk yeteneğini üniversite yıllarında katıldığı tiyatro kulübünde keşfetmiş, lisans eğitiminin ardından 1 yıl tiyatro eğitimi almıştır. ”7 Numara”, ”Prensesin Uykusu”, ”Haneler” gibi yapımlar ile başarısını kanıtlamıştır. Güldür Güldür Show’ da Şevket Mircan karakteriyle ne kadar kalite bir oyuncu olduğunu bize göstermektedir. Özellikle Eşofmanlı Şevket Hoca taklidiyle izleyicileri kahkahalara boğmaktadır.

”İbret-i Ailem, Koyu Kırmızı, Prensesin Uykusu, Geniş Aile, Rina, Teyzanne, Haneler, Osmanlı Cumhuriyeti, Üvey Aile, Derman, Avrupa Yakası, Ezo Gelin (1. Sezon), Kader (film), Hayat Türküsü, Ah Polis Olsam, Yanılgılar Mehmet, Ters Köşe, Gece Yürüyüşü, Yedi Numara” gibi yapımlarda rol almıştır.

3- Bilal Koçyiğit Kimdir? & Gerçek İsmi: Onur Buldu

onur buldu - guldur guldur oyuncu
Onur Buldu

Onur Buldu, 4 Ağustos 1982 yılında İzmir Bergama’da doğmuş ve Menemende büyümüştür. Edebiyat hocasının tavsiyesi ile lise yıllarında okulun tiyatro koluna girmiştir. ”Badi Ekrem” ilk canlandırdığı roldür. Arkadaşları Belediye Tiyatrosu’na kayıt olmasını  tavsiye etmiş ve Taylan Ertuğrul ile tanışmıştır. Bu kez de Taylan Ertuğrul’un önerisi konservatuar sınavına girmesini sağlar ve 9 Eylül Üniversitesi’ni kazanır. İlk oyunculuk deneyimini ‘’Papatya’’ dizisi ile gerçekleştirir. Şuanda ‘’Güldür Güldür Show’’ da Bilal Koçyiğit karakteri ile karşımızdadır. Programda en çok sevilen karakterlerden birisidir.

”Analı Oğullu, Eyyvah Eyvah 3, Berlin Kaplanı, Aşağı Yukarı Yemişlililer, Papatyam, Aşk Geliyorum Demez, Ada: Zombilerin Düğünü, Yalancı Romantik, Plajda, Doktorlar, Avrupa Yakası” gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

4- İbrahim Çekiç Kimdir? & Gerçek İsmi: Rüştü Onur Atilla

onur atilla - guldur guldur oyuncu

Rüştü Onur Atilla, 18 Mayıs 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Sinem Ayyıldız ile evlidir. Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi ile birlikte PERA Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Güldür güldür show’ daki İbrahim karakteri ile tanıdığımız oyuncu sempatik karakteri ile kendini sevdirmiştir. 2006 yılından itibaren Tiyatro Kılçık’ta eğitmenlik ve oyunculuk yapmaktadır. Tiyatro Kılçık ve Tiyatro Bahane’de oyunculuk yazarlık ve eğitmenlik görevlerini yürütmektedir.TRT okulda yayınlanan “Partal” adlı programın oyunculuğunu ve yazarlığını yapmıştır. TRT Çocuk “Kasaba” da seslendirme , “Karagöz” programında hem seslendirme hem yazarlık yapmıştır. Ayrıca, Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde ve Devlet Okullarında Yaratıcı Drama Eğitmenliğine de devam etmektedir.

Rol aldığı tiyatrolar: Ayşegül Sıkıntıda, Cin Ali Aşık, Tanıyor Olabileceğin Kişiler, Düğünde Panik(Tiyatrı Kılçık), Don Kişot(Tiyatro Kedi). Rol aldığı dizi ve filmler: Eyvah Eyvah 3, Yola Çıkmak, Kavak Yelleri, Kahve Bahane, Şen Yuva, Huzurum Kalmadı…

5- Yeter Kazak Kimdir? & Gerçek İsmi: Doğa Rutkay

doga rutkay - guldur guldur oyuncu
Doğa Rutkay

Oyuncu Rutkay Aziz’in kızı, Doğa Rutkay 30 Ekim 1978 Ankara doğumludur. Annesi  Nuran Duru’dur. İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Birçok sinema , dizi ve tiyatro oyunları ve reklam projelerinde rol almıştır. Oyuncu, 3 eylül 2014 tarihinde sade bir nikah töreni ile basından habersiz bir şekilde Keremcan Kamal ile evlenmiştir.

”Ölü ya da Diri, Süpertürk, Kral Yolu – Olba Krallığı, Patlak Sokaklar: Gerzomat, Çakallarla Dans 2 Hastasıyız Dede, Pak Panter, Kandıramazsın Beni, Dersimiz Atatürk, Aşkım Aşkım, Şölen, Bayrampaşa :  Ben Fazla Kalmayacağım, Bir İhtimal Daha Var, Avrupa Yakası, Dikkat Şahan Çıkabilir (Konuk Oyuncu), Bendeniz Aysel, Gen, Halk Düşmanı, Şans Kapıyı Kırınca, Pembe Patikler, Her Şey Aşk İçin, Şeytan Sofrası, Dedem, Gofret ve Ben, Aşkım Aşkım, Günaydın İstanbul Kardeş, Çiçeği Büyütmek, Cumhuriyet, rol aldığı film ve dizilerdir.

6- İsmail Kimdir? & Gerçek İsmi: Alper Kul

alper kul - guldur guldur oyuncu
Alper Kul

Alper kul, 5 Aralık 1975 İstanbul doğumlu olup, aslen Trabzon’ludur. Eğitimini Indiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Şehir Tiyatroları, BKM gibi birçok kuruluşun oyunlarında yer alan oyuncu, dikkat çeken filmlerde de rol almıştır. Uzun süreli sahne alınan ve tek kişilik bir oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun, Türkiye’de ilk kez Alper Kul sahnelenmesini sağlamıştır. 18 Aralık 2012 yılında Aylin Kontente ile  evlenmiş, Arel adında bir çocukları vardır. Alper kurt, ”Sümela’nın şifresi, Güneşi gördüm, Gecenin Kanatları, Yılan Hikayesi, Osmanlı Tokadı” gibi başarılı yapımlarda rol almıştır.

7- Burcu Yerler Kimdir? & Gerçek İsmi: Aylin Kontente

aylin kontente - guldur guldur oyuncu
Aylin Kontente

Aylin Kontente, 30 Haziran 1982 yılında İzmir’de doğmuştur. 2003 yılında 9 eylül üniversitesinden mezun olmuştur. Aylin Kontente bir çok dizi,reklam ve filmlerde oynamıştır. Kendisini ilk olarak Kampüsistan dizisiyle tanıdık. Aylin Kontente 2012 yılında Güldür Güldür Show’da rol arkadaşı olan Alper KUL ile evlenmiştir. Evlendikten bir yıl sonra çocukları olmuştur.

 Oynadığı filmler: ”Seksenler, İnsanlar Alemi, Babam Sağolsun, Vay Arkadaş, Haneler, Geniş Aile, Limon Ağacı, Kirpi, Yaprak Dökümü, Sır Gibi, Son Ders : Aşk ve Üniversite, Sevgili Dünürüm, Kampüsistan.” Tiyatro: ”Tiyatro Kılçık Duru Tiyatro Hırçın Kız, Şah Mat, Ayıp Ettik”

8- Hüseyin Kimdir? & Gerçek İsmi: Erdem Yener

erdem yener - guldur guldur oyuncu
Erdem Yener

Erdem Yener, 8 Mayıs 1981 yılı Hatay doğumludur. Şarkı yazmaya 13 yaşında başlayan oyuncu, karikatür,radyo programcılığı, dansçılık gibi alanlarda da çalışmalar yapmıştır ve bazılarına da hala devam etmektedir. Ankara’da +4 adında ilk ve tek grubunun temellerini atan Yener, Ankara dahil bir çok ilde konser vermiştir. Müzik çalışmalarına devam eden Yener, 22 Ekim 2008 de ”Kirli” adlı albümünü çıkardı. İlk klibini Belki, ikinci klibini Hayvan, üçüncü klibini Geç isimli parçaya çekti. 2010 yılından beri de Avea için reklam modelliği yapmaktadır. ”Başrolde Aşk, Şen Yuva” gibi dizilerde oynamış, İnsanlar Alemi tiyatro komedi programında da görev almıştır.

9- Nezaket Kimdir? & Gerçek İsmi: Özge Borak

ozge borak - guldur guldur oyuncu
Özge Borak

Özge Borak, 14 Ekim 1982 İstanbul’da doğmuştur. Sanat hayatına küçük yaşta (8) başlamıştır. Çocukluğunda Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü’ne girmeye hak kazanan Borak’ın başarılı olmasında sanatla uğraşan ailesinin de büyük rolü vardır. Başarılı oyuncu, bir çok sinema filmi, dizi ve tiyatro oyunlarında görev almıştır: ”Ihlamurlar Altında, Eyvah Eyvah, Memleketimden İnsan Manzaraları, Eşref Saati …” Güldür Güldür Show‘ daki başarısıyla da adını duyurmaktadır.

10- Fikri Tarhanacı Kimdir? & Gerçek İsmi: Aziz Aslan

aziz aslan - guldur guldur oyuncu
Aziz Aslan

1981 yılı İstanbul doğumlu olan Aziz Aslan, tiyatrocu ve oyuncudur. Liseyi, Çatalca Lisesi’nde; Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde okumuştur. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Rol aldığı çalışmalar: ”Analı Oğullu, Olur Olur, Eyvah Eyvah 3”

11- Sinem Kimdir? & Gerçek İsmi: İrem Sak

irem sak - guldur guldur oyuncu
İrem Sak

İrem Sak, 9 Şubat 1986 Sivas doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sivas’ta tamamlamış, sonra İstanbul Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Lise döneminde bazı tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu, 2008 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde ”Sizinkiler” adlı oyunda Zeytin karakterini canlandırmıştır. Ayrıca, “Domino’s Pizza, Garanti Bankası, Coffee Mate, Allianz, Teknosa ve Money Club” gibi reklam filmlerinde de oynamıştır. En büyük deneyimi de Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı “Yalan Dünya” adlı dizide canlandırdığı Tülay karakteridir. 2012 yılındaki Altın Kelebek Ödülleri’ni Sarp Apak ve Öner Erkan ile birlikte sunmuştur. Rol aldığı yapımlar: ”Şen Yuva, 5’er Beşer, Yalan Dünya, İnsanlar Alemi.”

12- Dilek Kimdir? & Gerçek İsmi: Ayşegül Akdemir

aysegul akdemir - guldur guldur oyuncu
Ayşegül Akdemir

Ayşegül Akdemir, 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü üzerine yapmıştır. Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatroya başlamıştır. Ayrıca İstanbul Akademi Sanat Merkezi’nde Dekor ve Sanat eğitimi de almıştır. Bununla birlikte Ayla Algan’dan tiyatro beden dili, plastik makyaj eğitimi de almıştır.

Uzun bir süre başarılı performansı ile yapımcısı Yılmaz Erdoğan olan ”Çok Güzel Hareketler Bunlar Show” programında yer alan Akdemir, ”Bebeğim, Bir Demet Tiyatro, Çok Film Hareketler Bunlar, Neşeli Hayat, Zamanda Dans” gibi sizi ve sinema filmlerinde de kendini göstermiştir. Şimdilerde yine aynı başarıyı Güldür Güldür aldı komedi programında yer alarak gösteren Ayşegül Akdemir, uzun bir süredir birlikte olduğu Gökhan Şahin ile evlendi. Nikah şahitliği görevini Demet Akalın ile Büşra Pekin üstlenmiştir.

13- Bahadır Kimdir? & Gerçek İsmi: Burak Topaloğlu

burak topaloglu - guldur guldur oyuncu
Burak Topaloğlu

1988 Bakırköy, İstanbul doğumlu olan Burak Topaloğlu, Haliç Üniversitesi Konservatuar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Amatör tiyatroculuğa Avcılar Belediyesi Tiyatrosunda başlamıştır. Daha sonra Akkaş Tiyatrosu ile beraber Beylicium alışveriş merkezinde sahne almaya başlamıştır. Büyükçekmece Belediyesi Tiyatrosunda yönetmen asistanlığı yapmıştır. Bununla birlikte Torna-Vida grubu ile birlikte Galapera’da doğaçlama tiyatro oynamaktadır. Topaloğlu, 2012’de ”Sabit Kanca” filminde rol de almıştır.

14- Mehtap Kimdir? & Gerçek İsmi: Meltem Yılmazkaya

meltem yilmazkaya - guldur guldur oyuncu
Meltem Yılmazkaya

Mehtap Yılmazkaya, 1984 İstanbul doğumludur. Çocuk yaştan itibaren tiyatro kurslarını gitmiş, animatörlük yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde iki yıllık eğitimine devam edip, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İlk dikkat çekici rolünü, 2009’da ”Aile Saadeti” adlı dizide Fitnat karakteri ile gerçekleştirmiştir. Rol aldığı yapıtlar: ”Benim Annem Bir Melek”, ”Şen Yuva”, ”Aşkın Halleri”, ”Aldırma Gönül”, ”Beşer Beşer”, ”Adım Bayram Bayram”.

15- Mustafa Kimdir? & Gerçek İsmi: Özgün Aydın

ozgur aydin - guldur guldur oyuncu
Özgün Aydın

Özgün Aydın, 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 2006 – 2009 yılları arasında Ankara’da “Öteki Tiyatro” ve “Tiyatro Oyunbaz” tiyatro guruplarında çalışmıştır. 2009’de ilk önce Duru Tiyatro, Tiyatro Dan ve daha sonra Levent Kırca Tiyatrosu’nda görev almıştır. Levent Kırca‘nın Olacak O Kadar TV Programı’nda sunucu ve oyuncu olarak çalışmıştır. 2010 yılında “Son İstasyon” adlı filmde Levent Kırca, Başak Daşman, Suna Selen gibi oyuncularla rol almıştır. 2012-2013 sezonunda Ankara Sanat Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuştur.

Tiyatro Oyunları: ”Bunu Yapan İki Kişi – Tiyatro Grubu, Bir Karşılaşma Bir Nedir – Tiyatro Oyunbaz, Şah Mat – Duru Tiyatro, Çıkışyokland Cumhuriyeti – Öteki Tiyatro, Belgelerle Kurtuluş Savaşı – Öteki Tiyatro”

Filmleri ve Dizileri: ”Olur Olur!, Son İstasyon, Olacak O Kadar, Kod Adı, Ne Seninle Ne Sensiz, Karanlıktaki Umut, Kaleiçi, Emret Komutanım, Koçum Benim, Canım Kocacığım, Bizim Evin Halleri”

16- Mesut Kimdir? & Gerçek İsmi: Uğur Bilgin

ugur bilgin - guldur guldur oyuncu
Uğur Bilgin

İstanbul doğumlu olan Uğur Bilgin, aslen Karadenizlidir. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okumuş ve tiyatro koluna girmiştir. Tiyatro okumak isteyen Bilgin, ailesinin karşı çıkması sonucu, üniversiteyi bitirir ve ardından ikinci üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olur. BKM’nin “Aşağı Yukarı Yemişliler” isimli dizisinde rol alan Bilgin, Sinan Çetin’in “Kağıt” isimli sinema filminde de rol almıştır.

17 – Aysel Kimdir? & Gerçek İsmi: Derya Karadaş

derya karadas - guldur guldur oyuncu
Derya Karadaş

Güldür güldür show’da Aysel karakteri ile karşımıza çıkan Derya Karadaş’ı Yalan Dünya dizisinden tanıyoruz. Müjdat Gezen Sanat Merkezi konservatuvarında eğitim görmüştür. Ayrıca Komedi Türkiye adlı yarışmada oyuncu koçluğu yapmaktadır.

18 – Hamza Kimdir? & Gerçek İsmi: Kıvanç Baran Arslan

kivanc baran arslan - guldur guldur oyuncu
Kıvanç Baran Arslan

Kıvanç Baran Arslan, Ankara 1988 doğumludur. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisidir.

2019 yılında da bizi güldürmeye devam eden güldür güldür show yeni ve eski oyuncuları hakkında kısaca bilgiler vermeye çalıştım. En çok hangi oyuncuyu seviyorsunuz? Yorum bırakabilirsiniz.

Reklam