total recall film yorumu ve replikleri

Total Recall – Gerçeğe Çağrı

total-recall-gercege-cagri-filmi-2012Yıl: 2012 (ABD)
Tür: Bilim kurgu, Aksiyon, Macera
Yönetmen: Len Wiseman
Oyuncular: Kate Beckinsale ,  Colin Farrell ,  Jessica Biel ,  Bill Nighy,  Bryan Cranston
Senaryo: Kurt Wimmer ,  James Vanderbilt ,  Mark Bomback
Süre: 118 dakika
Imdb Puanı: 6.3
Sinemalar.com Puanı: 7.7

  Konusu: Kimyasal savaş meydana gelmiştir ve dünya ikiye ayrılmıştır. Zenginlerin yaşadığı yer Britanya Birleşik Federasyonu ve işçi kısmının yaşadığı yer koloni… Koloniden diğer kısma geçmek için sadece tek bir yol vardır ve o yol ayrımcılığın göstergesidir. İsteyen istediği şekilde Britanya kısmına geçemez. Koloni bölgesinde bu duruma isyan eden bir kısım insan vardır.

  Sıradan bir işçi olan baş kahramanımız Douglas Quaid, hayalleri gerçek anılara dönüştüren Recall isimli bir şirkete gider ve kendisine süper ajan anıları yüklenir. Kendisinden çok önemli bir görev beklenmektedir.

  Filmin konusu, yukarıdaki gibi hayal gücü yüksek olan bir konu seçilmiş. Douglas’a ajan anıları yüklenince olaylar çığırından çıkar ve film sonuna kadar bitmek bilmeyen bir aksiyon başlar. Başından sonuna kadar sıkılmadan izleyebileceğiniz bir aksiyon filmi. Bilim kurgu severleri de oldukça tatmin edecektir.

  Kurgu muhteşem, grafikler güzel, hayali binalar ve yerler oldukça etkileyici. Filmi daha önce izlemişim farkında değildim. Sonradan anladım ama ikinci defa izlediğim için pişman olmadım. İyi ki de izlemişim. Size de tavsiye edeceğim filmlerden birisi. Rahatlıkla hiç çekinmeden izleyin. Bu film ile aksiyona doyacaksınız. İyi seyirler… Bir önceki film yorumum için tıklayın.

”Hayat nedir ki, beynimizin kimyasal algısından başka?”

”Gerçekte kim olduğunu bulmak, her insanın isteğidir, ancak bunun cevabı bugün de saklıdır, geçmişte değil.”