lost dizisi yorumu ve replikleri

Lost Dizisi Konusu

lost dizisiYıl: 2004-2010(ABD)
Tür: Bilim kurgu, Aksiyon, Dram, Fantastik, Gerilim, Gizem, Macera, Psikolojik
Yönetmen: Damon Lindelof,  Bobby Roth
Oyuncular: Michelle Rodriguez ,  Josh Holloway ,  Emilie de Ravin , Evangeline Lilly ,  Matthew Fox
Senaryo: Damon Lindelof ,  Paul Dini
Süre: 42 dakika
Imdb Puanı: 8.5
Sinemalar.com Puanı: 8.8 (kaynak: sinemalar.com)

  Keyif alarak yaptığım şeylerden birisi de yabancı dizi izlemek. Çoğumuz yerli dizilerden bıkıp yabancı dizi izliyoruz, çünkü bu konuda bizden daha başarılılar. Bu konudaki yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Çok uzatmadan ”Lost Dizisi” hakkında görüşlerimi paylaşmak istiyorum. İlk önce konusu hakkında konuşalım.

  Konusu: Avustralya’dan Amerika’ya giden bir yolcu uçağı rota değiştirmek zorunda kalır ve bilinmeyen bir nedenden dolayı bir adaya düşer. Uçak düşerken havada ikiye ayrılmış ve parçalar ayrı yerlere dağılmıştır. Hayatta kalanların sayısı 48’dir. Uçak kazasından kurtulmuşlardır fakat onları, adada esrarengiz olaylar beklemektedir. Kutup ayıları, duman şeklindeki canavar, daha bir sürü değişik yaratık…

  Diziyi sonuna kadar izledim. Kurgu olarak gerçekten çok başarılı bir dizi. 6 sezonluk bir dizi olarak tam kıvamında bitirildi. Ne çok uzun ne çok kısa. Tabi ki bu benim düşüncem. Başında sonuna kadar diziye bağlanıyorsunuz. Bunun sebebi de karakterlerin başarılı olması. Karakterler o kadar başarılı ki, hiç birini birbirinden ayırt edemiyorsunuz. Hepsini ayrı seviyorsunuz. Kızdığınız karakterler olsa bile onları da seviyorsunuz. Oyuncular karakterlerin içine girmiş resmen. Bazı sezonlarda düşüş olsa da, sıkılsanız da karakterlerin hatırına izliyorsunuz. Ve dizi izlettiriyor kendini.

  Dizinin en çok beğendiğim kısmı da; ara ara karakterlerin geçmişlerine gidip, hayatlarını anlatması. İşte o zaman tamamen karakterlere bağlanıyorsunuz ve dizi daha anlamlı geliyor. Yaptıkları hataları ya da davranışları neden yaptıklarını anlıyorsunuz. O zaman hak veriyorsunuz ve hatalarını affediyorsunuz. geçmişe dönüşler olmasaydı dizide, dizi biraz yavan kalırdı. Ama bu işi çözmüşler ve başarıyı elde etmişler.

  Bazıları dizinin, sezon finalini beğenmemiş. Ben de açıkçası çok şaşalı bir son bekliyordum ama biraz basit kalmış. Lakin, 6 sezonluk bir muhteşem gösteriden sonra, sonunda yapılan başarısızlık affedilmeli bence. Öyle değil mi? Eğer yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız mutlaka ”Lost”u izleyin. Diğer izlediğim ve tavsiye ettiğim yabancı dizilere buradan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Reklam