sultanahmette canli bomba saldirisi

Sultanahmet Canlı Bomba

Haberlerde izlemişsinizdir. Dün Sultanahmet Turizm Polisi Şube Müdürlüğü‘ne canlı bomba saldırı yapıldı. Canlı bombanın öldüğü ve yaralı olan polislerden Kenan Kumaş’ın hastanede şehit olduğu haberi geldi. Daha öncesinde Dolmabahçe Sarayı civarında bombalı saldırı yapılacağı tespit edilmiş ve güvenlik tedbirleri alınmış. Saat 17.30 gibi turist kılığındaki canlı bomba İngilizce cüzdanını kaybettiğini söyleyerek içeri girmeye çalışmış ve bombayı patlatmış. Ayrıca bombacının da hamile olduğu belirtiliyor.

  Uzun bir süredir bombalı eylemler yapılmıyordu. Teröristler uykuya dalmıştı sanırım. Nedendir bilinmez sus pus olmuşlardı. Biraz da olsun seviniyorduk. Biz lanet ettikçe onlara onlar bitmedi. Biz lanet ettikçe bit gibi türediler. Etrafımızı sardılar. Her yerden çıktılar. Zaten Doğu Bölgemizi de yaşanmaz hale getiren onlar. Doğudaki insanlarla aramıza uçurum koyan onlar. Bizi birbirimize düşman eden onlar. Ama ne yazık ki hala kurtulamadık. Hala canlarımızı yakmaya devam ediyorlar.

  Saldırının Sultanahmet‘te yapılmasının bence bir amacı var: Türkiye turizmini öldürmek… Turizm son iki yıldır zaten büyük bir darbe aldı. Çoğu kişinin ekmek kapısı olan turizm de artık göçmeye başladı. İç sıkıntılarımız yetmiyor, sağımızda solumuzda olan savaşlar da bizi etkiliyor. Hiç bir alakamız olmayan olaylara müdahale ederken buluyoruz kendimizi. Geçen sene de Kapadokya’da iki Japon turiste saldırı olmuştu. Birisi ölmüş diğeri ise yaralı kurtulmuştu. Öldürmekle kalmamışlar tecavüz de etmişlerdi. Böyle insanların ülkemizde yaşadığını bilmek ne kadar da tiksindiriyor insanı.

  Sultanahmet’teki canlı bomba hamileymiş. Yazık değil mi o bebeğe? Sen kendine kıydın da ona neden kıyıyorsun? Ne hakla ne amaçla? Sana kim verdi o hakkı? Artık beyinleri nasıl yıkanıyor nasıl bu hale getiriliyorlarsa bilmiyorum. Ama içinde azıcık vicdan olan bir insan bunu yapamaz. Bazıları bu yaptıklarını İslam ile bağdaştırıyorlar. Allah için can aldıklarını söylüyorlar. Kendilerini şehit zannediyorlar. Bir din ancak bu kadar saptırılabilir. Allah için can almak ancak savaşta olur. Benim üzüldüğüm en büyük nokta da bazılarının İslam‘ın bunu emrettiğini o yüzden canlı bombaların intihar ettiğini söylüyorlar. Bilmeden atmak suçu İslam’a atmak kolay geliyor. Araştırsınlar bakalım gerçekten öyle mi?

  Yine teröristlere lanet okuyarak yine şehitlerimize ve ailelerine dua ederek, baş sağlığı dileyerek yazımı bitirmek istiyorum.