Ethereum tabanlı olan ve herhangi bir merkeze bağlı olmayan uniswap token ya da UNI token halka açık olmasıyla son derece popüler olan bir kripto para birimidir.

ERC 20 ile ETH tokenları arasında gerçekleşecek otomatik dijital varlık alışverişini daha kolay hale getirmek amacıyla kullanılan uniswap token binlerce uygulama ve kullanıcı için kesintisiz likidite sağlar. Bu sayede tüccarlar, likidite sağlayıcıları ve geliştiriciler için erişilebilir ve açık bir finansal pazara katılma olanağı elde edilebilir. Sansüre karşı ve dayanıklı olmasıyla bilinen bu finansal altyapı finansal katılımın önündeki engelleri azaltmak için faaliyet gösterir. Aynı zamanda daha önce var olmayan finansal uygulamalar geliştirilmesi de UNI token amaçları arasında yer alır.

Daha fazla bilgi için bitlo.com sitesinden uniswap token nedir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Araştırdığınızda bu protokolün insanlar arasında çok yaygın olduğunu göreceksiniz. Söz konusu değişim sistemin en önemli özelliği, takas işlemini direkt cüzdanınız ile yapmaya imkan sağlamasıdır. Böylece borsaya aktarım sonrası takas işlemlerini egale etmektedir.

Uniswap Nasıl Kullanılır?

Uniswap nasıl kullanılır diye baktığınızda aklınıza ilk olarak madencilik gelebilir. Ancak UNI token diğer kripto para birimleri gibi madenciliği yapılan bir coin değildir. İşlem görecek olan coin bakiyesi belli aralıklar ile arz edilmekte olup toplamda 1 milyar UNI arzı planlanmıştır. Ülkemizde de bu coinin alım satımı yaygın şekilde yapılmaktadır. Tahmin edilenin aksine hızlı ve kolay bir işlem olan uniswap token transferi için resmi evraka ya da teknik bilgiye gereksinim yoktur. Kullanıcı dostu bir ara yüzle hizmet verilmesi yatırımcılar açısından avantaj sağlamaktadır. Uniswap kullanımı için belirli bir listeye ya da satın alma emrine ihtiyacınız olmayacaktır. Burada ticaret yapmak istediğinizde parite için likiditenin kilitli olup olmadığından emin olmalısınız. Uniswap nasıl alınır diyorsanız, Bitlo’daki hesaplama araçlarını ve birim çeviricileri kullanarak, gerçek para karşılığı ile istediğiniz miktarda alım yapabilirsiniz.

Uniswap Token Hakkında Merak Edilenler

Uniswap kullanımı için öncelikle fiyat hesaplama aracından yardım alabilirsiniz. Bu sayede hesabınızda mevcut Türk Lirası ile ne kadar uniswap token alacağınızı görebilirsiniz. Bitlo birim dönüştürücü yani uniswap hesaplama aracının Türk Lirası kısmına tutarı yazdığınızda buna karşılık gelen coin otomatik olarak hesaplanacaktır. Bu işlem sonucunda coin satın almaya karar verirseniz bunun için öncelikle cüzdan hesabınızın olması gerekir. En güvenilir kripto para platformlarından biri olan bitlo.com üzerinden hesap oluşturma ve coin alış satım işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Sitenin kolay bir ara yüzünün olması işleminizi hızlı bir şekilde yapmanıza imkan tanır. Satın alma yapacağınızda hesabınızda yeterli tutar varsa “uniswap satın al” sekmesine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Reklam