Yaz aylarında sıcak ve bunaltıcı havaların etkisinden kurtulmak için Hem terlemeyi önlemek hem de rahatça hareket edebilmeyi sağlayacak ince ve hafif kıyafetler tercih etmek gerekir. Yaz kıyafetlerinde erkeklere yönelik çeşitlilik çok fazla olmasa da kadın giysileri oldukça çeşitli. Her mevsim tercih edilen ürünler dışında yaza özel gömlek, elbise, tunik, tulum gibi kıyafetler farklı özellikleri olan kumaş seçenekleriyle şık görünmek çok daha kolay.

Pamuklu kumaşların tercih edilmesi, terleten naylon kumaşların tercih edilmemesi yaz sıcaklarından olumsuz etkilenmemek için en iyi yöntemlerden biri. Fazla terleyenler için tercih edilen %100 pamuklu kıyafetler bedeninizde bir beden büyük tercih edildiğinde daha iyi bir duruş sağlar.

bayan giyim

Tulumlar

Geniş basenleri olanlar için pek iyi bir tercih olmasa da tulumlar yaz modasının en iyi parçalarından biri haline geldi. Tulum modelleri salaş ve bol olduğu için hem sıcaktan bunalmayı önlüyor hem de gece ya da gündüz tercih edilebiliyor. Desenlileri zayıflar, düz renkleri ise kilolular tercih edebilir.

Bayan Gömlek Modelleri

Salaş giyinmeyi seven kadınların bir diğer tercihi olan bayan gömlek modelleri ise 2018 sezonunda fırfırlı olan modellerle birçok markanın öne çıkan gömlekleri ve gömlek elbiselerinde uzun kollar revaçta. Uzun kollu gömlekler ve kaliteli modeller göze çarparken, Alaçatı stilinin göz doldurduğu modellerde ince ve terletmeyen kumaşlar dikkat çekiyor.

bayan gomlek modelleri

Şort ve Pantolonlar

Şort ve bol pantolonlar kullandığınızda da sezonun modası pileli pantolonlar olacak. Bu pantolonları zayıf ya da kilolu fark etmeksizin tüm kadınların üzerinde görmeye başladık. Özellikle genç kızlar renk renk tercih edilen pantolonları kullanarak şık görünmenin yolunu cazip hale getiriyor.

Tunikler

Bayan giyimde son sezonun gözdesi olan tunikler de yaz sıcaklarında çok sık tercih ediliyor. Geniş basenleri kamufle etmek için A kesim modellerin tercih edildiği modeller kişinin fazlalıklarını saklaması için oldukça uygun giyim parçaları oluyor. Ayrıca zayıf olan kişiler de tunik tercih ederek farklı tarzların ortaya çıkmasını sağlayabilir.