Justice League: Adalet Birliği Filmi

DC Comics filmlerini çok beğenmediğimi daha önceli film yazılarımda belirtmiştim. Ona rağmen süper kahraman filmlerini sevdiğim için hemen hemen hepsini izlemeye çalışıyorum. Daha önceki yazım en iyi 2017 filmleri içerisinde de belirttiğim Wonder Woman ve Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmlerini de izledim. Fakat, fikirlerim değişmedi: DC Comics, Marvel Comics kadar kaliteli film yapamıyor (en azından benim düşüncem bu yönde) Yakın zamanda DC Comics’in en iyi kahramanlarının bir arada olduğu Justice League: Adalet Birliği‘ni de izledim. Diğerlerine nazaran biraz daha olumlu düşünceleri olsa da tatmin edici bir film zevki alamadım.

Her nedense DC Comics’in karakterlerini canlandıran oyuncular kaliteli oyuncular olmasına rağmen senaryodaki boşluklar yüzünden filmler istenen seviyede olamıyor. Marvel’ın film fragmanları bile rekor kırarken DC’nin filmleri, seyircileri ve hayranlarını hüsrana uğratıyor.

(NOT: Christian Bale’lı Batman filmleri yukarıdaki düşüncelerimle çelişir. 3 filmden oluşan seri en çok sevdiğim filmler arasında…)

Justice League Adalet Birligi

Gösterim Tarihi: 17 Kasım 2017

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera

Oyuncular: Ben Affleck,  Gal Gadot,  Jason Momoa,  Ezra Miller,  Ray Fisher

Yönetmen:  Zack Snyder

Filmde yer alan kahramanların isimleri: Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash ve Cyborg ve Superman

Justice League: Adalet Birliği Filmi Konusu

Superman’ın ölümünün ardından Wonder Woman ile müttefik olan Batman, düşmana karşı savaşabilecek bir ekip kurma peşindedir. Düşmanın saldırmasına çok az kala kahramanlarımız bir olur ve düşmanı alt etmeye çalışır.

Justice League Adalet Birligi Film Elestirisi

Justice League: Adalet Birliği Filmi Hakkında Yorumum

  • Justice League: Adalet Birliği filmi hakkında yorumlarıma gelecek olursak: öncelikle çok kısa olduğu aşikar. Öncesinde 180 dk’lık lan film kesintiler ile 120 dk’ya kadar düşmüş. Keşke üzerinde biraz uğraşılıp uzun haliyle kalsaydı. Çünkü kahramanların hikayelerine adam akıllı değinilmedi. Kısaca bahsedilip hikayeler kesildi.
  • Film, genellikle kötüler ve süper kahramanlar arasında geçti. Sivil halk, senaryoya çok fazla dahil olmadı. Hikayeyi genişletip biraz daha sivil halkın filmde yer alması gerekirdi diye düşünüyorum.
  • Kahramanlarımızın düşmanı Steppenwolf ve ekibi, çok güçsüzdü. Sağa sola balta sallayıp durmaktan öteye geçemedi.
  • Süper kahramanımız Barry Allen (Flash), ergence espriler yaparak tüm filmi bitirdi. Arada sevillere yardım etti o kadar. Tamam süper kahraman filmlerinde espri olur, olmalı da ama yaratıcı espriler bulunmalı değil mi? Marvel’ın hemen hemen tüm filmlerinde komiklikler-şakalar var. Filmin akışını bozmadan zekice düşünülmüş, özellikle hayranların kavrayabileceği espriler…
  • Süper kahramanlar arasında geçen konuşmalar çok donuk. Ruhsuz kahramanlar ve ruhsuz konuşmalar…
  • Aquaman, süper kahraman mı yoksa elinde dirgenle savaşan bir çiftçi mi bilemedim. Yani o kadar balıklarla konuşabilme yeteneğin vs. var, yap bir şeyler boş durma değil mi?

Justice League Adalet Birliği filminin kısaca konusu hakkında bilgi verdikten sonra film hakkındaki yorumlarımı ekledim. Filmi izleyenler varsa yazıma olumlu ya da olumsuz yorumlarını bırakırsa çok sevinirim. Ayrıca önümüzdeki sene vizyona girecek olan filmler için en iyi 2018 filmleri adlı yazımı okuyabilirsiniz.