Film çok seven birisi olarak ve Sinema bölümünde filmler ve diziler ile ilgili içerikler oluşturduğum için sinema ile ilgili Facebook sayfalarını ve Youtube kanallarını takip etmeye çalışıyorum. Hem izlediğim filmleri pekiştirmek hem de yazılarımı yazarken ilham almak için Filmler ve Filimler adlı Youtube kanalını takip ediyorum.

Filmler ve Filimler‘i kısaca anlatmam gerekirse: ele aldıkları filmlerin can alıcı noktalarını bulup bunu komik bir şekilde ifade eden Youtube kanalıdır. Oyunculuk, konu, efektler, mantık hataları vb. konuları alaycı bir şekilde irdelemelerinin ardından iyi diyebileceğimiz filmlere ”FİLM”, kötü diyebileceğimiz filmlere ise ”FİLİM” diyorlar.

Film eleştirmelerinin yanında farklı konularda film listeleri (dünyanın en iyi filmi, erkek erkeğe izlenebilecek filmleri kız kıza izlenebilecek filmler, beyin yakan filmler, 2000 yılından sonra çıkmış en iyi filmler gibi) oluşturmaları, kıyıda köşede kalmış filmleri tekrar gün yüzüne çıkmasını sağlıyor ve izleyecek film bulamayanlara da tavsiye niteliğinde oluyor.

Film izlemeyi sevenlere bu kanalı takip etmeyi öneririm. Ancak 2 uyarım var:

  • 1. İzlemediğiniz filmlerin eleştirel parodilerini izlemeyin spoiler yersiniz.
  • 2. Eleştirilerde ağır küfür olabilir, aklınızda bulunsun.

Kanalı takip eden varsa yorumlarını bırakabilirler. Aşağıya kanaldan bir video bırakıyorum.