Piyasa koşullarına uygunluğu ile bilinen solar paneller güneş enerjisini elektrik enerjine dönüştüren bir sisteme sahiptir. Oluşumunda silikon tarzı yarı iletken materyallerin kullanımı tercih edilmiştir.

Solar panel fiyatları alıcısına cazip seçenekler sunmaktadır. Çalışma temelleri solar panel modüllerinin fotovoltaik ilkeyi benimsemesinden oluşur. Yani ışık enerjisini doğrudan elektrik enerjisine çeviren iletken araçlardan meydana gelir. Bu paneller güneşten aldıkları ışını %15 ve %20 oranlarında elektrik enerjisine çevirmektedir.

Güneş hücrelerinin birbirine bağlanması ile güç çıkışı olarak bilinen bölgede artış sağlanır. Bu bölgeler birbirine seri veya parelel bağlanıp yüzey üstünde monte edilirken oluşan yapı solar panel fotovoltaik modül ismi ile anılır. Müşteri istek ve taleplerine göre panellerde güç artışı gerçekleştirilebilinir.

Solar Panel Montajı Nasıl Gerçekleştirilir?

Çeşitli zenginliklere sahip olan serbest ekonomi pazarı bünyesinde uygun içerik, uzun ömür ve garanti şartlarına tabi olarak solar panel fiyatları bulmanız mümkündür. Temin edilen ürünün montaj sistemi düz bir arazi üzerinde gerçekleştirilebilineceği gibi çatı, bina yüzeyleri ve farklı cephelerde yardımcı aparat ve diğer araç ve gereçlerin kullanılması ile gerçekleştirilir. Farklı zamanlarda ustalar tarafından monte edilen metal konstürisyon montaj sistemine kolaylıklar ve pratik bir uygulama sunmaktadır. Onun bu özelliği geçmiş montaj sistemlerine göre daha ucuz ve ekonomik olduğunun ispatıdır. Fotovoltaik sistemlerin ne kadar güvenli ise insanlık için de büyük bir öneme sahiptir.

solar paneli

Solar Panelin Avantajı  

Güneş enerjisinin insanoğluna kazandırdığı en aktif yaşam kaynağı olan solar paneller her bütçeye uygunluğu ve her mekâna göre çeşidi olan bir sistemdir. Yapısal özelliği irili, ufaklı olup her güçte kurulumu yapılmakta ve çözüm imkânı sunmaktadır. En önemli sunduğu avantajı tasarımında birinci sınıf alüminyum kullanılmasıdır. Her çeşit iklim şartlarına dayanıklılığı test edilmiştir. Bu sebeple dört mevsim kullanılabilinir. Ancak mevsim şartlarına göre yönü güneşe çevrilmelidir. Ülkemiz koşullarında montajı 60 derece olarak gerçekleştirilmiştir. Böylece soğuk kış günlerinde donma ve kar biriktirme gibi engellerin ortadan kalkması sağlanmıştır. Mükemmel bir tasarım ile sağlam ve dayanıklılığını tescillemiştir. Solar panel fiyatları esnek bir yapıya sahip olsa da uygun fiyat içeriği ile serbest piyasada bulunmaktadır.

Solar Panel Çeşitleri ve Maliyetleri

Güneş panelleri içerisinde en verimli panel monokristal güneş panelidir. Diğer solar panel fiyatlarında pahalıdır. Pahalılığının sebebi verimli olmasıdır. Panellerin elektrik kullanımın uzun ömürlü olduğu bilinir. Diğer tüm ürünlerden uygun olan polikristal paneller yaklaşık % 18 verimlilik sağlar. Bu durum maliyeti dengelemektedir.  Piyasada genel olarak tercih edilmeyen model çeşidi ince filme solar panel modelidir. Bu panelin tasarımı şık olmadığı gibi verimliliği fazlasıyla düşüktür. Esnek solar panellerin her mekânda kolay kullanılmaları esnek yapılarından kaynaklanır. Temperli cam ve alüminyum çerçeve özelliği hafif olmasını sağlar. Saydam güneş panelleri verimlilik artışı göstermekte, solar panel fiyatları piyasada yüksek maliyetlerde yer almaktadır.