VakıfBank Kredi Başvurusu Sorgulama

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte VakıfBank Kredi Başvurusu Sorgulama işlemini de artık bilgisayar başındayken halledebilir istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

Bankacılık alanında gerçekleşen en büyük kolaylıklardan birisi de hem bilgisayar hem telefon hem de tablet gibi elektronik cihazlar sayesinde ulaştığımız bilgilerimizi barındıran internet bankacılığıdır. Banka sıralarında beklemek istemeyen veya buna zamanı olmayan kişilerin oldukça sık tercih ettiği bilgisayar veya telefon üzerinden işlemler yapmanın en önemli ayağı bilgi sorgulamadır. Var olan internet bankacılığınız ile hesabınız hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilir bu bilgilerinize ek olarak sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.

 Vakıfbank Kredi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tüm sorgulama işlemlerinde size kolaylık sağlayan Vakıfbank ihtiyaç duyduğunuz bir alan olan kredi konusunda da Vakıfbank kredi sorgulama alternatifi ile sizlere hizmet veriyor. Peki, bunu nasıl yapıyorsunuz? Hemen hemen her banka işleminde kullandığınız belli başlı birtakım bilgileriniz size bu konuda yardımcı olacaktır. Sizden istenen bu bilgiler arasında sahip olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız, isim soy isminiz ve kullanmakta olduğunuz işlemlerinizde geçerli cep telefonu numarası bulunmaktadır. Bu bilgileriniz ile yapmış olduğunuz bir kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını veya kredinizle ilgili merak ettiğiniz miktar, ödeme gibi bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank kredi sorgulama için tek yapmanız gereken bilgilerinizi girerek sonuca ulaşmaktır. Eğer Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı bilmiyor iseniz nüfus genel müdürlüğü üzerinden vatandaşlık işleri bölümünde kişisel bilgilerinizi yazarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranıza ulaşabilirsiniz. Vakıfbank kredi sorgulama işleminizi internet bankacılığı aracılığı ile yapabileceğiniz gibi arzu ederseniz müşteri hizmetlerini de arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

VakıfBank kredi başvuru sonucunu öğrenmek için tıklayın.

vakifbank-kredi-sorgulamasi-nasil-yapilir

 

Sorgulama işlemlerinin genelinde istendiği gibi VakıfBank Kredi başvurusu sorgularken de sizden bir takım bilgiler istenmektedir;

VakıfBank Kredi Başvurusu Sorgulama işlemi yaparken sizden istenen bilgiler sırasıyla;

  • Ad Soyad
  • TC Kimlik No
  • Cep Telefonu

T.C. Kimlik numaranızı bilmiyorsanız nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü sitesinde kişisel bilgilerinizi girererek T.C. Kimlik numaranızı sorgulayabilirsiniz. Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü sitesine aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Başvuru Sonucu Öğrenme 

VakıfBank kredi başvuru sonucunuz hakkında cep telefonunuzla veya normal hatlar üzerinden ulaşabileceğiniz 0850 222 0 724 no’lu Telefon Bankacılığı’nı arayarak sisteme kayıtlı bilgilerinizi iletip süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kısa Mesaj ile Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredi başvurusunda bulunurken belirttiğiniz cep telefonundan ONAY yazıp bir boşluk bırakarak BAŞVURU NUMARANIZI da ekleyip 5724’ e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır ( Örnek: ONAY 1111111 ). 5 dk içerisinde cep telefonunuza Dokunmatik Web başvuru sonucunuz ulaştırılacaktır.

İnternet Üzerinden Başvuru Sonucu Öğrenme

İnternet sitesi üzerinden giriş yaparak sorgulama işleminizi gerçekleştirecekseniz, aşağıdaki adres üzerinden siteye giriş yapıp ana sayfada yer almakta olan bireysel seçeneğini tıklayın. Daha sonra açılan bireysel sayfasında bireysel krediler bölümü yer almaktadır. Bireysel krediler bölümüne tıkladığınız zaman açılacak olan bağlantıda kredi türleri ve bunlarla ilgili bilgiler yer almaktadır. Eğer bir başvuru yaptınız ise bu sorgulamanızı sms yolu ile ONAY yazıp boşluk bırakıp BAŞVURU NUMARASI yazıp 5724’e mesaj atarak da öğrenebilirsiniz.

T.C. Kimlik numaranızı öğrenmek için tıklayın.

Başvurum Onaylandıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Başvuru cevabınız geldikten sonra 10 iş günü içerisinde herhangi bir VakıfBank şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. 10 iş günü içerisinde herhangi bir VakıfBank şubesine başvurmadığınız takdirde krediniz iptal olacaktır ve DOKUNMATİK WEB kullanmak için tekrar başvuru yapmanız gerekecektir.