Hazır Web Sitesi Kurma

İnternet kullanımının hızlı bir şekilde yayılması, bilgi paylaşımının kolayca yapılmasına olanak sağladı. Önceden sadece belli-başlı bilgi kaynakları varken, artık herkes uzman olduğu veya ilgilendiği konularda yazabiliyor ve geniş kitlelere erişebiliyor. Bu sayede internette ihtiyacımız olan birçok konuya kolay ve ücretsiz bir şekilde erişebiliyoruz.

Bilgi paylaşımının bu kadar hızlı ve kolay yapılabilmesini sağlayan, hiç bir kodlama bilmeyen hemen hemen herkesin hazır web sitesi kurup internete bilgi aktarabilmesidir. WordPress, Blogger, Tumblr, Wix gibi birçok platform üzerinden ücretsiz bir şekilde site kurabilir; makalelerinizi, fotoğraflarını ve videolarını kolayca yayınlayabilirsiniz.

Hazır web siteleri sayesinde sadece kişisel yazılarınızı yayınlamakla kalmaz, ticaret yapıyorsanız ürünlerinizi alışveriş sitesi kurmak vasıtasıyla online olarak satabilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın artık kaçınılmaz olduğu günümüzde, ticaret yapanların e-ticaret sitesini kullanmaması akıl karı değildir.

Hazır site kurulumu yapmak her ne kadar kolay olsa da site kurulumu yaptığınız platformun özelliklerini incelemenizde fayda var:

hazır web sitesi kurma

Kullanım Kolaylığı

Hazır web site kurulumu yapacağınız platformun size kullanım kolaylığı sağlamasına dikkat edin. Arayüzünden tutun, eklenti kurulumu, şablon(tema) ayarları gibi düzenlemeleri kolayca yapabilmenizi sağlasın. Yeni başlayan herkesin herhangi bir kod bilgisine ihtiyacı olmadan düzenleme yapabileceği platformları tercih edin.

Ücretsiz Kullanım

Eğer aşırı profesyonel ve ileri düzeyde özellikler istemiyorsanız; kişisel duygu ve düşüncelerini, hobilerinizi, ilgi alanlarınızı veya bilgi sahibi olduğunu konuları yazacaksanız sitenizi açacağınız platformun ücretsiz olmasına dikkat edin.

Mobil Uyumu

Kuracağınız sitenin mobil uyumluluğu olup olmadığına dikkat edin. Artık birçok internet kullanıcısı akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden işlem yapar hale geldi. İlerleyen dönemlerde mobil kullanımının daha da çok artacağını düşününce mobil uyumu olan platformları kullanmak zorunluluktur.

Ücretsiz ve Profesyonel Şablon Seçenekleri

Seçtiğiniz platformun ücretli ve ücretsiz farklı kullanım alanları için tasarlanmış geniş şablon yelpazesine sahip olup olmadığına dikkat edin. Ayrıca hazır şablonların mobil uyumlu ve SEO dostu olması gerektiğini unutmayın.

Sosyal Medya Araçlarına Uyumu

Sosyal medyanın gücünden bahsetmemize gerek yok sanırım. Kuracağınız sitenin sosyal medya paylaş butonları ve takip et butonları olduğundan emin olun. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, içeriklerinizi kolayca farklı sosyal medya araçlarından paylaşabilmeli ve sosyal medya hesaplarınızı takip edebilmeli.

Hazır web siteler sayesinde artık yazılarınızı kolayca yazabilir, sadık okuyucular kazanabilir ya da para kazanabilirsiniz. Bilgi paylaşımının bu denli önemli olduğu çağımızda, uzman olduğunuz konu varsa ya da yazmaktan hoşlanıyorsanız çok geç kalmadan bir site açın. Yapabilir miyim yapamaz mıyım diye korkmanıza gerek yok. Yeter ki yazmayı ve paylaşmayı sevin.

Reklam