Son yıllarda özellikle İstanbul gibi metropol şehirlerde ulaşımın zorlaşması ile iş verenler yaşadığı mesai saati problemlerini artık servis taşımacılığı yapan firmalar ile anlaşarak giderme yolunda. Ancak bu konuda hizmet veren firmaların seçimi büyük önem taşımakla birlikte, maliyetleri de aynı şekilde kontrol altında tutabilecek bir firma ile çalışılması gerekiyor.
Genel anlamda personel taşımacılığı sektörü İstanbul’da 1970 yıllarından bu yana aktif olarak verilen bir hizmettir. Elbette o yıllardan bu güne değişen bir çok şey gibi personel ve öğrenci taşımacılığı sektöründe de birçok değişkenlikler olmuş ve kriterler günden güne daha fazla arttırılmıştır.

servis-tasimaciligi

Servis Taşımacılığı Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

2016 – 2017 yılında yapabilen firmaların bir takım belgelere sahip olması gerekiyor. Personel Taşımacılığı hizmeti almadan önce çalışmak istediğiniz firmanın İSO 9001, İSO 14001, OHSAS 18001 ve TSE belgelerine sahip olup olmadığını ve bu belgelerin kendilerini görerek tarihlerinin hala geçerli olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Genel kıstas olarak,
• Hizmet veren araçların 5 yaşından büyük olmaması,
• Servis taşımacılığı yapan şoförlerin sektörde deneyimli kişiler olması,
• Şoförlerin psikoteknik, src belgelerine sahip olması ve 2016 yılında çıkan yeni düzenlemeye göre şoför kartı olması,
• Araç bakımlarının düzenli yapılması,
• Hizmet veren firma temsilcisine taleplerinizi bildirebilmeniz için aradığınız her zaman ulaşılabilir olması,
• Çalıştığınız kurum ile sözleşme yapılması,
• Yapılan personel taşımacılığı sözleşmesinde belirtilen şartlara uyulması,
• Personelinizin zamanında evinden alınıp iş yerine getirip, iş yerinden zamanında evine götürülmesi,
• Hizmet veren araçların sürekli değişmeden sabit araçlarla hizmet vermesi,
• Araçlarda mutlaka koltuk sigortası olup, personelin güvence altında olması,
• Personel servisi yapan araçların temizliğinin düzenli yapılması ve muayenelerinin zamanının geçirilmemesi gibi.

Yukarıda önemli olan maddeleri sıraladık. Daha önce birkaç organizasyonumuzu gerçekleştiren ve ana hizmet konusu turizm personel ve öğrenci taşımacılığı olan Meva Turizm ‘den bahsetmek istiyoruz. İnternetten araştırırken tesadüfen mevaturizm.com.tr sitesini gördüğümde bana en çok güven veren firmalar arasında olmuştu.
Meva Turizm’den kısaca bahsetmek gerekirse 2009 yılında İstanbul Küçükçekmece ‘de kurulan firma, yaklaşık 80’e yakın kurumun personel taşımacılığı hizmetini üstlenirken her gün 5000’den fazla insanın taşımacılık işini yapmaktadır. İstanbul’un hemen hemen her bölgesinde araçlarını görebileceğiniz bu firmanın çalışanlarının da işinde tecrübeli olması gerçek anlamda taleplerinizi kısa yoldan ve sorunsuz olarak çözebilmesi adına büyük bir katkı sağlıyor.

Kısacası aslında bu hizmetin ana konusu organizasyondan geçiyor. Aracın konforlu olmasından tutunda, servis şoföründen, operasyon sorumlusu, pazarlama sorumlusu gibi birçok departmanın bir bütünüdür personel servisi işi.

Yukarıda saydığım bir çok kriterin tamamını sağlayan bu firmadan sizde kaliteli ve sorunsuz hizmet almak istiyorsanız, personelinizin güvenle evlerinden iş yerinize ulaşım sağlamasını, ay sonunda fatura kesildiğinde anlaşma dışına çıkmayan dürüst ve yaptığı işin arkasında duran bir servis taşımacılığı firması arayışındaysanız hemen www.mevaturizm.com.tr sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca site içerisinde online olarak hizmet talep edebilme ve diğer taleplerinizi bildirebilmek adına birçok geliştirme yapılmış.

Reklam