Sömestr tatiline 2 aydan kısa bir zaman kaldı. Dolayısıyla erken rezervasyon ayrıcalıkların faydalanmak isteyen aileler yavaş yavaş sömestr tatili için seyahat planlarını yapmaya başladı. Özellikle tatil için belirli bütçeleri olan insanlar için erken rezervasyon fırsatları sayesinde tatil maliyetleri biraz daha makul seviyelere inebiliyor.

Artık hepimiz özellikle yurt dışı uçak biletlerini seyahatimizi planladığımız tarihten 1-2 ay önce alınca ne kadar karlı çıktığımızı gayet iyi biliyoruz. Ulaşım için geçerli olan bu durum konaklama için de geçerli.

Özellikle çocuklu ailelerin sömestr tatili için Disneyland Paris oldukça talep gören bir destinasyondur. Disneyland Paris sadece çocuklara değil 7’den 70’e her yaş grubundaki misafirleri için büyülü dünyasının kapılarını açıyor. Dünyanın en eğlenceli tema parkı olarak kabul edilen Disneyland toplamda 2 bin hektarlık alan üzerinde kurulmuş ve bünyesinde 2 adet parkla birlikte 7 adet otel barındırmaktadır.

Özellikle sömestr tatilinde bu kadar rağbet gören Disneyland Paris’te özellikle girişlerde uzun kuyruklarla denk gelmeniz kaçınılmaz. Bu uzun kuyruklarda değerli vaktinizi boşa harcamamanız için giriş biletlerinizi Disney mağazasından, metro istasyonlarından, internetten veya turizm ofislerinden almanız çok daha doğru olacaktır. Böylelikle hem sonu gelmek bilmeyen kuyruklarda sürünmezsiniz hem de çok daha ucuza giriş bileti temin etmiş olursunuz.

Çocuğunuzla birlikte sizin de fazlasıyla zevk alacağınız bu unutulmaz tatilin maliyetini düşürmek tabii ki mümkün. İlk yapmanız gereken, en ucuz Paris uçak biletini cebinize koymak için şimdiden yani 2 ay öncesinden gidiş –dönüş tarihinizi belirlemek ve biletinizi almaktır. Bununla beraber uygun fiyatlı otel seçenekleri için internette faydalanabileceğiniz pek çok site olduğunu da unutmayın.

Bu sömestr tatilinde değişiklik yapın ve sadece çocuğunuzu değil kendinizi de ödüllendirin ve çocukluğunuza kısa bir dönüş yapın.