Teamviewer

Windows, Linux ve Mac OS işletim sistemlerinde, uzaktan masaüstüne erişim ismi verilen bir uygulama kullanılıyor. Bu özellik, internet bağlantısı olan iki bilgisayarın, her nerede olurlarsa olsunlar birbirlerine bağlanmalarını sağlıyor.

Teamviewer isimli program da işte tam bu noktada en pratik ve en başarılı uygulamalardan bir tanesi. Bu amaca hizmet eden farklı programlar da mevcut, ancak Teamviewer programını, diğerlerinden ayıran bir özellik var. Bu program ile karşıdaki kişinin bilgisayarını yönetebiliyorsunuz. Ancak karşıdaki kişinin de buna izin vermesi lazım.

Program bu prensipler çerçevesinde çalışıyor. Karşıdaki kişi ile sizin bir kimlik numarası belirlemeniz gerekiyor. Kimlik numarasının dışında, oluşturduğunuz şifreyi de karşıdaki kişiye bildirmeniz gerekiyor. Böylelikle bağlantı sağlanmış oluyor.

team viewer programı indir

Teamviewer Programı ve Bilinmeyenleri

Oldukça kolay ara yüzü olan program, gelişmiş bir menüye sahip. Çok seçenek bulunması, birçok kullanıcının, programın birçok özelliğini bilmemesine yol açıyor.

Programın özelliklerinden bir tanesi şifreleme sisteminin güçlü olmasıdır. Ayrıca ek şifre belirleyebiliyorsunuz. Ekstralar-seçenekler-güvenlik-ek şifreleri yönetin ve ekle komutları ile ek şifre belirlemeniz mümkündür.

Video kaydetme seçeneği de birçok kimsenin bilmediği seçenekler arasında yer alıyor. Ekstralar-seçenekler-uzaktan kontrol oturum kaydı başlığı altında, uzaktan kumanda oturumlarını otomatik kaydet komutu ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Kimler Tercih Ediyor?

Gerek kişisel kullanımlar, gerekse de sektörel kullanımlar için sıkça tercih ediliyor. Bir tanıdığınızın bilgisayarına ulaşıp onun çözemediği ve sizin bildiğiniz bir konuyu kısa sürede halletmek için bire bir. Bununla birlikte farklı noktadaki kişilerin ortak bir sunuma erişmesi için de ideal. Karşıya bağlantı olduğu gibi toplantı modu da var ve bu ticari firmalar için çok önemli. Teamviewer tüm sürümlerine ulaşmak için http://www.sonsurum.net/teamviewer/surumler adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.