İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşamak, insana birçok alanda farklı avantajları sağlayabiliyor. Fakat şehrin kalabalık ortamı insanı huzurdan uzaklaştırıp zaten stresli olan günümüzü çok daha stresli hale getirebiliyor. O yüzden kentten uzak kalıp biraz olsun nefes almak gerekiyor. Günlük veya iş yaşantımızda çok daha motive olabilmek için birçoğumuzun kaçamağa ihtiyacı var. İşte bu yazımda ben de size huzur dolu saatler geçirebileceğiniz, İstanbul’un kalabalığından ve gereksiz gürültüsünden kurtulabileceğiniz bir kaç yer tavsiye etmek istiyorum.

İstanbul’da gezilecek yerler çok olsa da şehrin dışına çıkıp güzel vakitler geçireceğiniz yerler:

polonezkoy

Polonezköy

İstanbul’da doğa ile iç içe olabileceğiniz yerlerin başında Polonezköy geliyor. Haftasonlarınızı yeşilliklerin içinde piknik yaparak geçirebilir ya da ATV ve paintball gibi aktiviteler ile güzel vakitler geçirebilirsiniz.

agva

Ağva

Son dönemlerin en popüler gezilecek yeşil yerlerinden birisidir. Ağva, yeşil ve mavinin mükemmel bir uyum içinde olduğu nadir mekanlardandır. Burada bulunan Göksu ve Yeşilçay nehirleri etrafında dolaşarak yeşile ve maviye doyabilirsiniz. Ayrıca gece hayatına düşkünseniz disko, bar ve gece kulüpleri mevcuttur. Bu mekanlar geç saatlere kadar açık olduğundan geceleriniz çok eğlenceli geçecektir, emin olun.

riva

Riva

Deniz, kum ve güneşin birlikte harmanlandığı Riva, küçük kaçamaklarınız için ideal yerlerden birisi. İster baharın gidin isterse kışın; denizin huzur verici sesini dinleyerek vakit geçirebilir, Kalyon Restoran’ın meze ve balıklarının tadına bakabilirsiniz.

belgrad-ormani

Belgrad Ormanları

Çoğumuzun bildiği Belgrad Ormanları, misafirlerini huzur verici ormanı dışında şırıl şırıl akan dere ve göletleri ile her daim ağırlıyor. Özellikle Bahar ve Sonbahar aylarında muazzam güzelliklere kavuşan ormanı bu dönemlerde ziyaret etmenizi öneririm. Doğanın bağrında yürüyüş yapabilir ya da evde hazırladığınız çantanız ile temiz havada kahvaltı pikniği yapabilirsiniz.

kulin-dag

Kulindağ Dağ Evi

Kulindağ, ormanlarla kaplı bir vadinin yamacında yer alan bir dağ evidir. Kulindağ’ı günübirlik ziyaret edip teraslı restonında kahvaltı yapabilirsiniz. Vaktiniz varsa bir gece bungalovlarda konaklayabilir, kamp ateşi yakıp yakınlarınızda etrafında şarkı söyleyerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

İstanbul’da gezilecek yerler bu yerlerle bitmiyor tabi ki. Şile, Anadolu Kavağı, Rumeli Kavağı, Adalar, Sapanca gibi yerleri de gezi planlarınıza not edebilirsiniz.

Küçük bir seyahat rehberi niteliğindeki yazımda İstanbul’un stresinden uzak, huzur dolu saatler geçirebileceğiniz yerler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizin de önerileriniz varsa ya da bahsettiğim yerlerden gezdikleriniz varsa yorumlarınızı alabilirim.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.

Reklam