Alerjiye dair merak ettikleriniz varsa alerjik bir çocuk büyüten annenin deneyimleri size ışık olabilir. Bahareli blog sayfasını yazan annenin bahsettiği Asya’ya 3 yaşında çoklu besin alerjisi teşhisi kondu. Asya’nın yumurta sarısı, inek sütü proteini, kakao, çilek, ananas gibi tropikal meyvelere, tavuk ve kaju gibi kuru yemişlere ve at, kedi, köpek epiteline karşı alerjisi var. Ayrıca toz, nem ve küf uzak kalması gereken şeylerden. Bunlara karşı ziyadesiyle korunmasına rağmen ilerleyen dönemlerde astım başlangıcı da söz konusu oldu. Asya, şu an alerjiyi neredeyse %99 tolere etmiş durumda ve kısa zamanda büyük başarı kaydetti.

Annesi, Asya için uyguladığı özel tarifleri ve deneyimlerini http://bahareli.blogspot.com adresinde, diğer annelere de ışık olabilmek adına düzenli olarak yazmaya başladı ve bunu hiç bırakmadı. Çünkü bu sayfanın Facebook’ta ki yansıması olan BaharEli sayfasından özellikle alerjik bir kitle anne ile iletişime geçmeye başladı. Bir çok anneye ve çocuğa dokunan anne bir sosyal sorumluluk projesi ile ailesini büyütmeye karar verdi ve 17 Şubat 2016 tarihinde bir dizi “Toplumda Çocuk Alerjisi ve Sağlıklı Beslenme Farkındalığı” başlığıyla eğitimler organize etti. Bu eğitimler Beylikdüzü Belediyesi’nin lojistik desteği ve Prof. Dr. Yonca Tabak ve Uzman Psikolog Atila Bozkurt’un anlatımıyla gerçekleşti. Devamı gelecek olan farkındalık eğitimlerinin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

cocuk alerjisi

Bir Türk kadını olarak “Ben Işığım, Ben Sevgiyim, Ben Bolluk Bereketim, Ben Kadınım” sloganıyla yolunda ilerleyen anne Bahar Elkovan alerjiye dair tüm bildiklerini ve deneyimlerini tüm annelerle paylaşmaya devam ediyor. Farkındalık eğitimlerini organize ettiği ilçenin yerel gazeteleri de anneyi “Yılın Annesi” ilan ediyor.

Asya gibi alerjik belirtiler söz konusu ve alternatif arayışlarındaysanız BaharEli ile iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. BaharEli’ne yazdığı her yazıda belirttiği gibi alerji kişiye göre şekil değiştirir. Asya’nın yiyebildiğini bir başkası yiyemeyebilir. Bu nedenle sayfada ilgileneceğiniz şeyler eğer tarifler ise lütfen kendi alerjinizi göz önüne alarak uygulayın… Ayrıca sayfada çocuk gelişimi ile ilgili uzman yazıları, alerji ve çocuk eğitimine, besinlerin fayda-zararları ve bir çok konuya dair bilgiye ulaşabilirsiniz.

Herkesin bir varoluş nedeni var. Bahar’ın ki Asya. Siz de varoluşunuzun bir nedeni olduğunu düşünüyorsanız BaharEli’ni ziyaret edin. Takip etmek isterseniz Instagram hesabımız da var: instagram.com/bahar_eli/

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.