mucize filmi

Mucize Filmi Konusu

2015 Ocak ayında gösterime girmiş olmasına rağmen, 2015 Eylül ayında Televizyonda izlediğim bir filmdir.

Bizleri konusuyla, oyuncularıyla, karakterleriyle etkileyen, insan ve insanlık adına yazılmış, bizlerin beğeni ve seyrine sunulmuş, bir defa değil birkaç defa izlenebilecek güzel bir yapıt olan “MUCİZE” den bahsedeceğim sizlere.

Bu film sabırlı, saygılı, sevgili bir insan olmayı ve  adam gibi bir baba, anne, kardeş, eş ve öğretmen nasıl olmalıdırın yanıtını, duygularımızı lime lime ederek bizlere işleyen, bazen ağlatan, bazen güldüren, çoğu zaman ise yaşadığımız şu yalnızlık dünyasında gerçekten de çevremizde olmasını istediğimiz insanların bizlere özlemini yaşatarak, insanlığımızı bir terazide tartıp, kendimizi düzeltmemiz için verilen fırsatların sunulduğu bir duygu selidir galiba.

Hala etkisini hissederim üzerimde, bizler gibi duygusal insanları bulup etkisi altına alması insanlığımızın fıtratında olan duygularımızı ortaya çıkarması ve bizlere unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlatması filmin amacına ulaştığının göstergesidir.

Engel; biz insanların uydurduğu bir olgudur. Eşk ise bu engelleri yenmek için çok güzel bir duygudur.

Beynimizdeki engelleri yendiğimiz zaman bizi hiçbir engel ve yenilgi durduramaz. Tabi ki bu engellerden kendi başımıza kurtulmak yerine ailemizden, akrabalarımızdan, arkadaşlarımızdan ve dostlarımızdan yardım görmek bizlerin bu zamanlarda dimdik ayakta durmasının en büyük destekçisidir. Bu desteği filmin her sahnesinde görürsünüz.

mahsun mucize filmi

Bir öğretmen için kazanılabilecek en güzel şey şu küçük ve saf kalpleri kazanmak değil midir acaba, dünyaya bıraktığı en büyük miras değil midir o okuttuğu öğrencileri. Hepimiz çoğu ismi unuturuz fakat bizleri yetiştiren sevgili öğretmenlerimizin isimlerini asla unutmayız. Tüm öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimizi sunarız.Onların yeri bizler için ayrıdır. Ana ve babamızdan sonra onları tanımış ve sevmişizdir. Bir harf uğruna sevilecek birileri her daim hayatımızda olmuştur ve olacaktır.

film mucize

Filmde anlatılan baba karakteri etkileyici bir karakterdir. Bir baba olarak dünyaya bakış açımız farklıdır. Bu anlatılacak bir duygu değildir. İzlense de belki bir şeyler ifade etmez fakat yaşanılır ise dünyaya bile değişemeyeceğiniz bir duygu haline bürünür. Belki saçının telini bile dünyalara değişmezsiniz. Evlatlarımız hasta ise bizlerde hastayız, mutlu ise bizlerde mutluyuz.

Unutmayalım ki eşimiz ve evlatlarımız Rabbimizin bizlere birer emaneti ve armağanıdır. Emanete saygı ve sevgi, onları bizlere emanet edene olan saygı ve sevgimizdendir.

Ana ve babalarımızda bizlerin mutluluk kaynağıdır. Arkadaştır, sırdaştır ve dosttur bizlere, kırk kahır çekerlerde bir of bile demezler bizlere.

“Rabbimizden sonra Ailemiz bizim herşeyimizdir şu garip dünyada

Sonuç olarak ; İzlemeyenlere tavsiye edeceğim, izlenip çok ders çıkarılabilecek bir filmdir “MUCİZE”

Yazan Hakkında :

Ben Mustafa KELLECİ 35 yaşındayım Evli ve iki erkek çocuk babasıyım, aslen Kayısı diyarı olan Malatya doğumluyum.

Aslında okumayı daha çok seviyorum fakat yazmaya da yavaş yavaş bu güzel blog yazarı arkadaşlarımız sayesinde alışıyorum.

Bazı duygular paylaştıkça artar prensibiyle yazmaya çalışıyorum.

Blogum : 

“Babanın Gözünden DÜNYA” adı altında açmış olduğum ilk göz ağrım olan blogum http://www.mustafakelleci.com bir baba olarak dünyayı nasıl gördüğüm, şimdiye kadar yaşadığım olayların olumlu ve olumsuz yönlerini aktarmak, insanların sorun, problem ve dert olarak gördüğü olaylara bir bakış açısı getirerek hem kendimize hem de çevremizdeki insanlara faydalı içerikler üretmek ve karşılıklı olarak fayda sağlamaktır hedeflerimiz…

En İyi 2017 Filmleri

En İyi 2018 Filmleri

 

Reklam