yerli-malı-ve-onemi-torku

Torku

90’lar çocukları bilirler, ülkemizde üretilen ürünleri teşvik etmek adına kutlanan yerli malı haftasında annelerimizin, ablalarımızın evde yaptığı börekleri, pastaları, sarmaları, tatlıları ve tarlamızda yetişen meyve ve sebzeleri okula getirir afiyetle yerdik. (hala yerli malı eskisi gibi kutlanıyor mu bilmiyorum.) Hem eğlenirdik hem beraberce vakit geçirirdik. Daha çok eğlenirdik belki, ama çocuk yaştan itibaren ülkemize ve ülkemizin ürettiklerine değer vermeyi öğrenirdik. Sonradan yerli malını unuttuk belki, ama yine de sahip çıkanlarımız vardır.

  Günümüzde yerli malının en başarılı örneklerinden birisi bence Torku’dur. Bir çok ürünle piyasaya girdi ve memnun edici sonuçlar aldı. Bir tüketici olarak Torku’nun ürünlerini kullanmaya çalışıyorum ve memnun kalmadığım hiç bir ürünü yok şimdiye kadar. Yerli ürünlerin her zaman üretilmesini ve tüketilmesini istemişimdir, fakat körü körüne değil. Örneğin, eğer yerli bir arabanın kullanılmasını istiyorsanız en az yabancı markalar kadar her bakımdan kaliteli bir araba üretmeniz gerekir. Bizim ürettiğimiz araba sağlam ve kullanışlı değilse bu arabayı satın almaya teşvik etmek anlamsız. İşte Torku ürettiği kaliteli ürünler ile bunu başarmış durumda. Kaliteli ürünleri sayesinde daha büyük başarılara imza atacağından eminim. Şimdi biraz kısaca Torku’nun tarihçesinden ve vizyonundan bahsedeyim.

torku

  ‘’Torku; lezzette yeni bir başlangıç, yeni bir eşik’’ sloganıyla Konya Şeker’in emekleriyle Torku, 2007 yılında ortaya çıktı. Arkasında 900 bin çiftçinin desteğini alan Konya Şeker’in şekerle başlayan üretimi, çikolata, bisküvi, helva, lokum, et ve süt ürünlerinden dondurulmuş gıdaya kadar geniş bir yelpazeye açıldı. Torku’nun yüzde 100 doğal, kaliteli ve güvenli ürün üretme çabası hızla ve başarıyla devam ediyor.

  Torku’nun bu azmi ve başarısı diğer sektörlere de sıçrar umarım. Böylece kaliteli yerli malları üretiriz ve kendi mallarımızı tüketiriz. Bundan daha güzeli var mı? Allah yollarını açık etsin. Biz de böyle kaliteli şirketlerin başarısının devamı için yerli malı tüketelim, tükettirelim.