gotham-dizisi

Gotham Dizisi

gotham-dizisi-ve-replikleri

Yıl: 2014- (devam ediyor)
Tür: Dram, Fantastik, Polisiye, Suç
Yönetmen: Danny Cannon
Oyuncular: Sara Paxton ,  Jada Pinkett Smith ,  Donal Logue ,  Ben Mckenzie ,  Sean Pertwee
Senaryo: Bruno Heller
Süre: 45 dk.
Imdb Puanı: 8.1
Sinemalar.com Puanı: 9.0

 Gotham Dizisinin Konusu:

Gotham dizisi adından da anlaşılacağı gibi -daha büyük şehir olmamış-Gotham’da geçiyor. Polis departmanına yeni atanan James Gordon, gelir gelmez en zorlu davaya bakmaya başlar; Thomas ve Martha Wayne cinayetine. Yani Bruce Wayne‘in (Batman) anne ve babasının cinayeti-tabi ki Batman daha Batman olmadı. James Gordon, merkezinde olduğu dizide Wayne cinayetlerinin yanında, ortağı Harvey Bullock ile birlikte işlenen farklı cinayetleri de çözmeye çalışır.

  Bruno Heller’ın yarattığı dizi, DC Comics’in bir çok efsanevi karakterin geçmişini anlatıyor. Çizgi romanlara konu olan Gotham City ve Bruce Wayne(Batman)’in çocukluğu dizinin merkezindedir. Yavaş yavaş efsanevi karakterler diziye ekleniyor. Kedi kadın ve Penguen gibi. Yani ileride daha da heyecanlanacak dizi. Daha sonradan diziye Bilmececi, Joker, Zehirli Sarmaşık, Korkuluk ve Hugo Strange gibi kahramanlar da dahil olacak. İşte o zaman işler kızışacak ve diziden daha da büyük bir zevk alacağız,eminim.

  Gotham dizisinde ilk sezon, konular işlenmeye devam ettiği için biraz ağır gibi görünebilir-doğal olarak. Ama yine de her bölüm heyecanlı geçiyor, aksiyon dolu. Her bölüm farklı konular işlenmekle birlikte, ama devam eden konusu olduğu için sıkılmadan diziyi izleyebilirsiniz. Karakterler yavaş yavaş oturuyor ve kendi kişiliklerini kazanıyorlar. Devamlı değişim ve gelişim halindeler. İşte bu yüzden dizi, daha da heyecanlı oluyor. Karakterlerin gelişimlerini ve değişimlerini kendi gözünüzle görüyorsunuz. Tüm karakterler diziye girince nasıl bir hal alacak merak ediyorum gerçekten.

  19.bölümde diziye Heroes’un baş kahramanı Peter, seri katil olarak dahil oluyor.  Milo Ventimiglia‘nın oyunculuğu zaten çok seviyorum. Diziye daha fazla heyecan katacaktır, eminim. Diğer bölümleri izledikçe yazımı güncellerim. Varsa sizin yorumlarınızı da beklerim. Her zaman yaptığım gibi diziden beğendiğim replikleri paylaşıyorum. İyi seyirler.

Gotham Dizisi Replikleri

Beni ayık tutan dostlarımdır.

Gotham fırsatlar şehridir.

Hiç bir şey için geç değil.

Kan yalan söylemez.

Sevginin gücü her şeyden üstündür.

Hiç bir şey değersiz değildir.

En büyük arzun en zayıf noktan haline geldi.

Dürüst bir adamdan daha tehlikeli hiç bir şey yoktur.

Dürüst insanların söylediği yalanlar çok kuvvetlidir.

Düşmanlarımı asla kafaya çok takmam. Asıl kafaya taktığım dostlarımdır.

İnsanların aslında yapmak istemedikleri bir şeyi yapmaları için hipnotize edemezsin.

Bazen savaşlarda iyi şeyleri yapmak adına kötü şeyleri yapmak zorundasındır değil mi?

Söz veriyorum dünya şu an ne kadar karanlık ve korkutucu olsa dahi ışık olacak. Işık olacak Bruce.

Ölmek üzere olan adamlar çok dürüst oluyor. Onları dinlemenin getirisi çok olur.