sosyal medya otomatik paylasim wordpress

WordPress Otomatik Paylaşım

Günümüzde sosyal medyanın gücünün ne kadar büyük olduğunu tartışmak zaman kaybıdır. Önemli olan bu gücü lehimize çevirip, blogumuzun yararına kullanmaktır. Örneğin, blogunuzda yayınladığınız içerikleri sosyal ağlarınızda paylaşarak, blogunuzun tanınmasını, yazılarınızın büyük bir kitle tarafından okunmasını, yeni ziyaretçiler kazanıp onları okuyucu haline getirmeyi, backlink kazanmayı sağlayabilirsiniz. Kullandığınız tüm sosyal  medya hesaplarından içeriklerinizi muhakkak yayınlayın. Sadece bir sosyal medyadan yayınlamak değil, farklı sosyal medya mecralarından paylaşmak gerekir. Bunun sebebi, farklı kişilerin farklı sosyal medya kullanımları. Kimileri Facebook‘u çok kullanırken, kimileri Twitter‘ı kullanır, ya da Tumblr‘ı.

Örneğin, ben blog yazılarımı, Facebook sayfamdan, Tumblr, Twitter, Google Plus hesabımdan yayınlıyorum. Hatta Pinterest hesabımda da bazı yazılarımı paylaşıyorum. Ne kadar çok farklı medyadan yazılarınızı yayınlarsanız o kadar iyi. Buralardan tek tek yayınlamak zor, ama şükür ki WordPress‘in otomatik paylaşım ayarları var.

WordPress blogunuz üzerinden, Facebook, Twitter, Google +, Tumblr, LinkedIn ve Path hesaplarınızdan sadece tek seferde yapacağınız düzenleme ile, uğraşmadan ve vakit kaybetmeden yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Bu uygulama gerçekten büyük bir yükü üzerimizden kaldırıyor.

Otomatik paylaşım yapmak için;

  • Ayarlar‘dan Paylaşım bölümüne girin.
  • Karşınıza aşağıdaki görsel sayfası çıkar.
  • Bağlan butonuna tıklayın.
  • Sosyal medya hesaplarını buradan ekleyin.
  • Aynı medyadan 2 ayrı hesabınız varsa, ikisini de ekleyebilirsiniz.(birini ekledikten sonra, bağlan yerine yeni ekle butonu ekrana gelir.)
  • Ayrıca yazınızı yazarken sol tarafta öne çıkan görsel‘in hemen altındaki  PAYLAŞMA sekmesine tıklayarak sadece o yazının hangi hesabınızdan paylaşılacağını da düzeltebilirsiniz.
  • Bu düzenleme WordPress Ücretsiz hesabına sahip olanlar içindir.

wordpress-otomatik-paylasim

  Sizin de gördüğünüz gibi küçük bir düzenleme ile yazılarınızı kolayca sosyal medya hesaplarınızdan otomatik olarak paylaşabilirsiniz. Geç kalmadan bu düzenlemeyi yapın ve yeni ziyaretçilere ve okuyucular kazanın. Blogunuza sosyal medya ikonlarını eklemek için bu yazımı okuyabilirsiniz.