Logo Tasarım

Logo kurumsal kimliğinizin bizzat dilidir. İyi bir logo tasarım,  firmanız için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır.Logo tasarımcıları firmanızın dış dünyaya aktarmak istediği mesajı en doğru şekilde aktarmak için çalışırlar. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız.Bu nedenle logo tasarımı son derece önemlidir. Ülkemizde bu doğrultuda logo tasarım yarışmaları açılmaktadır.

Kurumsal kimlik tasarımında logo son derece önemlidir.

Tasarla Tasarlat Ne Yapar?

Üye tasarımcılarımız sizin için benzersiz bir tasarım üretmek için uğraş verirler.

Tasarla Tasarlatın sizin için oluşturduğu platformda şirketler  yarışmalar düzenler. Bu yarışmalarda ,üye tasarımcılar uyguladıkları tasarımlar ile firmaların ruhunu en iyi şekilde yansıtacak ve mümkün olan en geniş topluluklar tarafından algılanabilecek tasarımlar üretmek için çabalarlar.

Bu yarışmalar sayesinde yarışmayı açan şirkete çoklu grafik tasarımcının dizaynları içinden seçme imkanı doğar.

Yarışmaya katılan tasarımcılar ise yeteneklerini çok geniş kitlelere ulaştırma imkanı bulurlar, yarışma  iki yönlü fayda sağlayarak tasarımcı  ile tasarıma ihtiyacı olan firmayı buluşturur.

logo tasarım sitesi

Tasarla Tasarlat’ta Logo Tasarımcıları Nasıl Çalışır?

 Tasarla Tasarlat’a  başvuran yarışmacı  firmaların dış dünyaya vermek istedikleri mesajı görsel yolla en doğru ve net şekilde  belirli bir hedef kitleye ulaştırmak amacıyla logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film, kartvizit gibi  yazılı ve görsel tasarımları sanatsal ölçütler içinde tasarlayan yarışmacılar bu platformda ihtiyacı olan firma ile buluşma imkanını bulur.

Logo,  tasarımcısı tarafından hazırlanırken, firmanın her yerde kullanabileceği  bir kimlik öğesi olduğunu ve logo tasarımın firmanın ilk izlenimi olduğunu unutmamalıdır.

  • Akılda kalıcı
  • Logo, toplumda aynı işi yapan gruplar içinde benzersiz olmalıdır.
  • Logo tasarımının en fazla bilgiyi en kısa  sürede veren
  • Mümkün olan en geniş topluluk tarafından algılanabilen
  • Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olan
  • Firmanızın “ruhunu” yansıtan, somutlaştıran
  • Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilen
  • Farklı yüzey ve iletisim ortamlarinda uygulanması aşırı masrafa yol açmamaması gerekir

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.