Büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız ve yoğun bir iş hayatınız varsa, bu kısır döngüden ara ara çıkmak, kısa tatillerle kendinizi ödüllendirmek emin olun ki motivasyonunuzu önemli ölçüde arttıracaktır. Ancak planladığınız kısa kaçamak adından da belli olacağı gibi en fazla 3 ya da 4 olacaktır. Bu sebeple gideceğiniz şehri seçerken mutlaka orası için uygun mevsim olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Şayet şu dönemde Avrupa seyahati varsa aklınızda, kış gelmeden İspanya veya İtalya için uygun bir zaman olduğunu söyleyebilirim.

Futbolun ve boğa güreşinin ana vatanı İspanya’yı merak ediyorsanız, yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan gezmekte zorlanacağınız için Madrid ve Barselona’yı özellikle bu mevsimde tercih edebilirsiniz. Barselona sizi sanatıyla büyüleyecektir. Daracık sokaklarında sokak sanatının en güzel ve sokakların açıldığı geniş meydanlarda ise heykel sanatının en görkemli örneklerini görme fırsatınız olacaktır. Yaşamayı bilen insanların başkenti olarak bilinen Madrid ise aynı zamanda mimarisinden de rahatlıkla anlayabileceğiniz bir krallık şehridir.

tatil yapmak

İlk defa yurt dışına çıkma planınız varsa, başlangıç noktanızın sıcakkanlı ve yardımsever Akdeniz insanları ile dolu olması sizi evinizde gibi hissettirir. Mutfağı, tarihi dokusu, gezilecek yerleri ile sizi büyüleyecek olan İtalya’da özellikle “Dondurmacılar cenneti” Roma, “Avrupa’nın misafir odası” Venedik ve “İtalyan Rönesans’ının doğum yeri” Floransa görülmeye değer şehirlerin başında gelmektedir.

Yurt dışı tatil planı yaparken hava yolu şirketlerinin sonbahar ve ilkbahar aylarında yaptıkları kampanyaları takip ederseniz en hesaplı bileti almanız mümkün olabilir. Konaklamaya gelince, hangi şehre giderseniz gidin, bütçenize uygun bir otel mutlaka bulunuyor. Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızı yaptıktan sonra geriye sadece vize işlemleriniz kalıyor. Yakın dönemde hem İtalya hem de İspanya seyahati için geçerli olan Schengen vizesi için başvurmayı düşünüyorsanız vize danışmanlığı ücretinde %50 indirim kazanabileceğiniz kredi kartı fırsatlarını değerlendirmenizi öneririm.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.