Blog türleri arasında bence en zorlusu kişisel blog yazmaktır. Belirli bir kitleye ulaşmak ve yazılarınızın okunmasını sağlamak çok daha fazla emek ve zaman ister çünkü. Bu uğraşısı zor alanda yazmayı seçmiş “En Farklı Kişisel Blog” sloganıyla kişisel düşüncelerini sitesinde okucularına aktaran Nuri Özkan arkadaşımızın blogu hakkında biraz bahsetmek istiyorum.

Blogumu Tanıt kısmından da göreceğimiz gibi kişisel blog alanında blog açıp fikirlerini paylaşan binlerce blog yazarı var. Bunlar arasında ayakta kalmak ve hala yazabiliyor olmak gerçekten büyük mesele diyebilirim. Yazabiliyor olmak dedim çünkü hemen hemen bu alana başlayıp yarım kalan blog o kadar fazla ki neredeyse hayalleri yıkılan blogları toplasanız binlerce on binlerce adres görürsünüz.

kişisel blog
kişisel blog yazarlığı

Bakın bunlara rağmen yazıyor olmak sizce de güzel değil midir? Bence güzel bir başarıdır. Çünkü o hayalleri yıkılan kişisel web sitesi içerisinde değil hala hayallerinin peşinden koşan bloglardan olmayı seçtiği için başarılı diyorum. Yoksa Niche Blog açıp yeteri kadar içerikle daha kısa yoldan başarı elde edilebilir. Belli kitlelere yazmaya devam eder, reklamlar ile hayli de kazanç sağlar. Bunu çoğu kişi başarabilir ama bir kişisel web sitesi denizinde boğulmayan blog yazmanın zorluğunu kişisel blog yazan kadar anlayamaz, düşüncesindeyim.

Yukarıdan da dediğim gibi sizlere bu arkadaşımızın yazmış olduğu güzel bir yazıyı da alta ekliyorum. Sağ olsun benim bloguma da yer vermiş olduğu en iyi kişisel blog siteleri adlı yazısı da güzel bir yazı olmuş. Gerçekten benim blogumu da bu sıralamada görmek benim için iyi ve değerli oldu. Umarım isteyen herkes gönlündekini yazarak dile getirir. Bunu da kendine açtığı kişisel web sitesi sayesinde yapar. Şimdi sözlerimi toparlarken bu arkadaşımızın en önemli hedefini de sizlerle paylaşmak istedim. Amacı ise güzel yazılar yazan en güncel ve en kaliteli kişisel blog olmak imiş. Bu hedefi gerçekten büyük ve güzel bir hedef. Umarım bu hedefi doğrultusunda başarılı olur. Hedefinde ilerlemek isteyen tüm blog yazarı arkadaşlarıma da başarılar dilerim.