Son zamanların modası haline gelen, birbirinden şık modelleri ile her yaş grubuna uygun şal modelleri farklı renklerde şıklığınıza şıklık katacak. Farklı renk ve desenlerde satın alınabilecek veya evde kendinizin yapabileceği tasarımlar mevcuttur. Şalı her mevsim kullanarak, giysilerinizde kombin yaparak her gün şıklığı yakalayabilirsiniz.

Kış aylarında sizleri soğuktan koruyacak şekilde kalın ipli ve farklı desenleriyle, yaz aylarının akşam serinliğinde omzunuza ince ipten örülmüş bir şal ile modayı takip edebilirsiniz. Geleneksel gelin çeyizlerinde sıklıkla karşılaştığımız şallar, günümüz modasına uygun bir şekilde yenilenerek günümüze kadar gelmiştir. Farklı renk ve modellerde uygulanarak, kıyafetlere uygun şekilde özel tasarlandığı alanlar da olmuştur. Mesela, gece kıyafeti için seçilen şık bir straplez elbise üzerine, akşam serinliğinde omzunuza koyabileceğiniz, elbiseye uygun renk ve modelde bir şal, şıklığınıza gölge düşürmeyecektir. Hem sizi modern gösterecek hem de ısıtacaktır.

kaliteli şal modelleri

Şal Modellerinde En Çok Tercih Edilen Hangisi?

Tığ veya şiş ile örülebilen farklı modellerde şal modelleri görebilmeniz mümkündür. Farklı desenlerde karşınıza çıkan şal modellerini, spor kıyafetlerle veya daha şık görünümlü kıyafetlerle kullanabilirsiniz. Giyiminize ve zevkinize uygun bu modelleri, internetten araştırarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz internetten satın alabilir dilerseniz de modellere bakarak, evinizde kendiniz model çıkartarak kullanabilirsiniz. Hem tasarruf etmiş olursunuz hem de istediğiniz tarz ve renkte şal sahibi olmuş olursunuz.

Şalların kadınlara çok yakışan bir aksesuar olduğu günümüzde, yaratıcı farklı tasarımlarla kadınların giysilerini süslemeye devam ediyor. Siz de evde hem bir şeylerle uğraşayım hem de istediğim model ve renkte şal sahibi olayım diyorsanız, yeni model şallara göz atın. Düğünlerde veya özel gecelerde, tığ ile örülmüş şallar kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Tığ ile örülmüş şal modelleri kadınları daha zarif gösterdiğinden dolayı, en fazla tercih edilen şal modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle özel gün veya gecelerde tığ ile örülmüş şal, çoğunlukla bayanların tercihi olarak ilk sırada yer almaktadır.

Şal Modelleri Ve Renkleri

Evinizde bulunan ipler ile kendiniz evinizde sadece emek ve zaman harcayarak, istediğiniz model şal örebilirsiniz. İplerin kalınlığına göre nasıl görünmesini istiyorsanız, ona uygun ip seçimi yaparak, model çıkarabilirsiniz. Genellikle, tığ ile yapılan modellerde farklı desenler tercih edilse de, renk olarak krem tercih edilmektedir. Krem rengi hem modeli gösterme açısından hem de bütün kıyafetlere uyum sağlayan bir renk olmasından dolayı tercih edilen bir renktir.

Örgü şallarda birbirinden farklı renk ve model seçenekleri bulunmaktadır. Siz hangisini beğenirseniz ona uygun renk ve modelde ördükten sonra, düğme ve püskül gibi süslemeler yaparak, şal modelleri daha şık hale getirebilir. Özellikle kış aylarında kalın iple ördüğünüz şala, aksesuar olarak düğme dikerek çok şık mini ceketler yapabilirsiniz. Dilerseniz satın alabilirsiniz.