SEO (Türkçesi arama motoru optimizasyonu) son yılların en çok tercih edilen dijital pazarlama yöntemlerinden bir tanesidir.

Özellikle gelişen teknoloji, web kullanımını önemli oranda arttırmış ve çok farklı iş sahaları ortaya çıkarmıştır. Günümüzde mağaza ziyaretleri azalmaya başlamış, e-ticaret satışları ise artmaya başlamıştır.

Peki SEO çalışmaları tam olarak neyi kapsar?

SEO yani arama motoru çalışmaları ile hedeflenen, web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkması için yapmış olduğunuz çalışmalardır. Bu çalışmalar genellikle backlink ve site içi seo çalışmalarından oluşmaktadır.

SEO çalışmaları için mutlaka profesyoneller ile çalışmak lazım mı?

Eğer bir web siteniz varsa yapmanız gereken günlük operasyonlara odaklanıp, SEO çalışmalarını profesyonel SEO uzmanlarına bırakmak olmalıdır. Aksi taktirde boşa kürek çekmiş olabilirsiniz.

En İyi SEO Firmaları

İstanbul’da sadece SEO hizmeti veren veya dijital pazarlama hizmetleri arasında SEO çalışmaları yapan birçok dijital pazarlama ajansı bulmak mümkün. Ancak burada önemli olan çalışacağınız ajansın ne kadar başarılı olduğudur.

Çok büyük SEO ajanları web çalışmalarınıza istediğiniz önemi veremeyebilir ve işlerinizi yeni mezun çalışanlara yaptırabilir. Öte yandan bu firmaların tecrübeleri sektör açısından oldukça önemlidir.

en iyi seo firmaları

Gelin İstanbul’daki en iyi SEO ajanslarını inceleyelim:

1 – q5 dijital danışmanlık

Q5 dijital danışmanlık, https://q5digital.com/, piyasada SEO ve dijital pazarlama çalışmalarını uygun fiyatlarla en profesyonel şekilde yapan ajanslardan bir tanesidir. Firmanın verdiği hizmetler arasında SEO, AdWords yönetimi ve e-ticaret danışmanlığı gelmektedir.

2 – seo sözlük

Seo Sözlük, http://www.seosozluk.com/, uzun yıllarda sektörde olan başarılı bir SEO ve dijital pazarlama ajansıdır. İstanbul Kartal merkezli firmanın hizmet verdiği alanlar: SEO, adwords danışmanlığı, eticaret danışmanlığı ve içerik pazarlama çalışmalarıdır.

3 – Daphne Dijital

Daphne dijital danışmanlık Beşiktaş merkezli başarılı bir firmadır. Genellikle optimizasyon çalışmalarına odaklanan firmada oldukça deneyimli çalışanlar yer almaktadır.

4 – Digitouch

Digitouch performans grubu Mecidiyeköy merkezli oldukça büyük bir firmadır. Gelir ortakları, SEO ve SEM hizmetleri alabileceğimiz bir pahalı da olsa iyi bir firmadır.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.