İğne Oyası

Şıklığı ve güzelliği ile göz dolduran oya modelleri, yeni sezonda da dikkatleri üzerine çekiyor. Sadece iki renkten tasarlanan oya örnekleri, en beğenilen örneklerden bir tanesidir. Birbirine yakın olan renklerin birleştirilmesi ile hazırlanan oyalar, tamamlandığında oldukça gösterişli modeller olarak karşımıza geliyor. Görünmeye değer örnekler ile yazmalar, çok şık süslenebilir.

El işleri arasında yer alan oyaları, tığ ile veya iğne oyası ile yapabilirsiniz. Tığ işi ile yapılan örnekler de kendi arasında farklı teknikler ile hazırlanabiliyor. Bunun için anlatımlı örneklerden faydalanabilirsiniz. Tığ işi ile yapılan oyalar kolay oluşturuluyor. Tabi ki örneklerin içerisinde de normalden daha zor olan modeller bulunuyor. Fakat yine de ufak detaylar ile sade ama şık örnekler elde edilebiliyor. Bunlar dışında bir de iğne oyaları bulunuyor. İğne kullanılarak yapılan iğne oyası modelleri, oldukça zor modellerden olmaktadır. Fakat her zorluğun bir güzelliği vardır.

İğne oyası ile hazırlanan oya modelleri de bittiği zaman son derece gösterişli ve muntazam bir görünüm kazanıyor. Zahmetli ve zaman alıcı bir iş olsa da, iğne oyası ile yapılan modeller, diğer örneklere çok daha diri ve göze hitap eden bir duruş kazanıyor. İğne oyası zor bir uğraş olduğu için çoğu kişi kurslara gidip, bu tekniği öğrenmeyi tercih ediyor. Fakat kurslarda vakit harcamamak isteyenler için internet üzerinde anlatımlı örnekler paylaşılmaktadır.

lif motifleri

Birbirinden Güzel Lif Modelleri BURADA

İğne oyası ile sadece yazma kenarları değil aynı zamanda havlu kenarları da hazırlanabiliyor. Havlular da evde kullanılan ve vazgeçilmeyen aksesuardan bir tanesidir. Aksesuar deniyor, çünkü günümüzde motifli havlular genellikle aksesuar için kullanılıyor. Bunun dışında günlük olarak tercih edilen havlular, daha sade olmaktadır. Fakat oya kültürünü içinde taşıyan herkes, birbirinden sade veya gösterişli modelleri, havlular üzerinde tercih edebilirler. Kısa sürede yepyeni modeller tasarlamak için sadece havlunuzun üzerindeki desene uygun kenar motiflerini bulmanız gerekiyor. Daha sonra havlunuza uygun olacak renkler ile dilediğiniz kadar havlu kenarı oyaları hazırlayabilirsiniz. Havlular dışında namaz örtüleri veya şalların kenarlarına da oya modelleri hazırlayabilirsiniz. Oyalar, hangi alanda kullanılırsa kullanılsın, kişiye farklı bir hava katmaktadır.

Bu makale musaozsari.com advertorial içeriğidir.